Reklama

&nbsp

&nbsp

Cardano wprowadza dodatkowe wysiłki aby zapewnić płynne uruchomienie bardzo oczekiwanej aktualizacji Vasil Hard Fork. W przeszłości aktualizacja miała nastąpić dużo wcześniej, ale z powodu nowych realiów nastąpiło wiele opóźnień. W związku z pojawiającymi się obawami o błędy, zespół Cardano stara się informować społeczność o postępach w aktualizacji.

Docelowo 75%, 42% SPO Cardano ma już najnowszy węzeł.

Input-Output Hong Kong (IOHK), firma technologiczna odpowiedzialna za utrzymanie blockchaina Cardano, wydała w czwartek aktualizację. Odniosła się ona do ostatnich wątpliwości związanych z aktualizacją Vasila i odnotowała stan wdrożenia na dzień 25 sierpnia.

IOHK odnotował trzy obszary zainteresowania, które zespół bada pod kątem konfiguracji w ramach przygotowań do aktualizacji. Jeśli chodzi o giełdy, zespół wspomniał, że musi wykonać ostatni krok, zanim giełdy będą mogły się zintegrować.

Według nich jest to konfiguracja docker portfela Cardano/Nix. Docelowo płynność ma wynosić 80%, co odpowiada 25 giełdom. Zespół poprosił społeczność o oczekiwanie aktualizacji na temat postępów w ciągu najbliższych kilku dni.

Najnowszą wersją węzła Vasil jest węzeł 1.35.3 (v.7.2). Według IOHK, 3,176 operatorów puli stawek (SPO) korzysta obecnie z najnowszej wersji, co stanowi 42% wszystkich SPO. Liczba ta znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku dni, co stanowi korzystne wskazanie. Docelowo ma to być 75%. Mimo to większość SPO – 4 234 – nadal działa na wersji 1.34.1 (v.6.0). Ta liczba stanowi 56% wszystkich SPO.

Reklama

&nbsp

&nbsp

Mówiąc o dApps, IOHK zauważył, że 4 z 10 najlepszych dApps według Cardano TVL testują najnowsze wydanie, czyli node 1.35.3. Spodziewają się, że liczba ta wzrośnie w najbliższych dniach i obiecują, że będą informować o tym społeczność.

Charles Hoskinson twierdzi, że ostatni błąd został naprawiony w najnowszym wydaniu

Jeśli chodzi o środowisko przedprodukcyjne, IOHK przyznało, że w tym tygodniu wystąpił problem z konfiguracją. Ujawniono również, że problem został rozwiązany, a gęstość łańcucha jest obecnie bez zarzutu.

Ponadto IOHK zauważyło, że do 25 sierpnia nie odkryto żadnych nowych błędów. Zespół programistów nie wykrył też żadnych poważnych (Sev 1-3) błędów. Jednakże zespół znalazł dziewięć pozostałych drobnych błędów (Sev4 lub Sev5).

Aktualizacja Vasil obiecuje wiele ulepszeń dla blockchaina Cardano. Aktualizacja została zaplanowana na 29 czerwca, ale od tego czasu nastąpiło kilka opóźnień. IOHK zauważył, że zespół deweloperów chce się upewnić, że aktualizacja przebiegnie bezproblemowo, stąd przesunięcie terminu.

Ostatnio jeden z deweloperów Cardano, Adam Dean zwrócił uwagę na stronę . błąd związany z Node v.1.35.2. Raporty o tym, że sieć testowa jest „katastrofalnie uszkodzony” pojawił się. Zespół wydał najnowszą wersję v.1.35.3, ale pojawiły się głosy, że błąd znalazł się w najnowszej wersji. Na Twitterze Charles Hoskinson, twórca Cardano, odrzucił te doniesienia. Zauważył, że zespół programistów naprawił błąd w najnowszym wydaniu.


Źródło artykułu