Cardano (ADA) zdobywa szczyty, ponieważ jest obecnie szóstą co do wielkości kryptowalutą po zdetronizowaniu Ripple (XRP) z kapitalizacją rynkową 20,71 mld dolarów, według . na stronie . CoinMarketCap.

Cardano drożeje w oparciu o takie czynniki jak zwiększona aktywność deweloperska. Dostawca informacji rynkowych Santiment wyjaśnia .:

„Cardano jest jednym z wielu altcoinów, które cieszyły się świetnym początkiem tygodnia. Aktywność deweloperska osiągnęła poziom AllTimeHigh, ponieważ zespół ADA pracował nad innowacjami, podczas gdy ceny były tłumione.”

Obraz

Source: Santiment

Cardano jest blockchainem typu proof-of-stake (PoS), który został zaprojektowany jako skalowalna, zrównoważona i elastyczna sieć do uruchamiania inteligentnych kontraktów potrzebnych przy tworzeniu zdecentralizowanych finansów (DeFi) aplikacje i nowe tokeny kryptowalutowe.

Dlatego Cardano jest jedną z najbardziej poszukiwanych sieci na arenie rozwoju w oparciu o najnowszy trend przerzucania kapitalizacji rynkowej Ripple, która wynosi 20,14 miliardów dolarów.

Analityk rynku pod pseudonimem Tajo Crypto wskazał:

„Cardano wpompowało ponad 25%, dzięki czemu przerzuciło XRP, stając się szóstą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Cardano radzi sobie dobrze z ponad 5 milionami aktywów wybijanych ostatnio z jego sieci. Cardano przygotowuje się także do aktualizacji Vasil w czerwcu. ADA ma się dobrze.”

ADA wzrosła o 18,66% w ciągu ostatnich siedmiu dni, osiągając wartość 0,6124$ podczas handlu intraday, według CoinMarketCap.

Wydaje się więc, że Cardano nie ustępuje w dążeniu do przerzucenia innych kryptowaluty. Na przykład. łokieć Polkadot (DOT) z siódmej pozycji w styczniu 2021 roku. Dzięki temu stał się największą siecią proof-of-stake.

Źródło obrazu: Shutterstock
Źródło artykułu