To Bonding and Love,

Jutro jest święto Raksha Bandhan i miliony indyjskich sióstr i braci będą je obchodzić na całym świecie.

Raksha Bandhan ma najprostsze znaczenie i czystość, którą w sobie zawiera, gdzie Raksha oznacza chronić, a Bandhan – potwierdzać. Dlatego to piękne święto Raksha Bandhan znaczy bardzo wiele, ponieważ wzmacnia ważną więź między bratem i siostrą. W tym dniu siostra zawiązuje nić miłości i wiary, szukając ochrony przed wszelkim złem, a w zamian brat obiecuje, że będzie wspierał, prowadził i szanował tę przerażającą więź na zawsze.

Historia obchodów święta Raksha Bandhan

Powód, dla którego to święto jest obchodzone, ma swój początek w Dwapar Jug. Jest to bardzo znana era mitologiczna wśród Hindusów. Historia zaczyna się, gdy księżniczka Draupadi przywiązuje kawałek materiału ze swojej sareny, by pomóc Panu Krysznie, gdy ten przypadkowo skaleczył się na swojej „Sudarshan Chakra”.

Gest księżniczki Draupadi bardzo głęboko poruszył Pana Krysznę i obiecał jej, że będzie jej wybawcą w potrzebie, co później okazuje się prawdą, gdy Kaurva próbuje zhańbić Draupadi na oczach wszystkich obecnych na sali sądowej. Pan Kryszna pobłogosławił Draupadi, chroniąc jej godność w słynnym incydencie „Cheer Haran”.

Oprócz tego istnieje wiele innych mitologicznych i historycznych opowieści, np. mówi się, że pierwsze Rakhi zostało zawiązane przez żonę z mężem w poszukiwaniu jego ochrony, kiedy to żona Pana Indry, Sachi, po sugestii Pana Wisznu, zawiązała bawełnianą nić na jego nadgarstku dla jego ochrony podczas 'Samudra Manthan’.

Nawet w historii Indii owdowiała królowa Chittoor wysłała Rakhi muzułmańskiemu cesarzowi Humayunowi, chcąc chronić swoją ziemię przed inwazją Bahadura Shaha.

Inny mitologiczny incydent między Yamuną i Yamą ma swoje źródło także w najnowszej historii, kiedy to Rabindranath Tagore zapoczątkował w Bengalu Zachodnim kulturę wiązania Rakhi wśród przyjaciół, sąsiadów, hindusów i muzułmanów, aby stworzyć więź miłości, harmonii i szacunku. W tym dziesięcioleciu uważamy, że Raksha Bandhan powinien oznaczać więź miłości, ochrony i braterstwa między rodzeństwem, gdzie zarówno brat, jak i siostra są ze sobą we wszystkich sytuacjach życiowych.

Możemy dosłownie powiedzieć, że więź między rodzeństwem jest najczystszym i najbardziej realistycznym uczuciem ze wszystkich, ponieważ znają oni swoje wymagania, sekrety i słabości, walczą, a mimo to kochają się tak głęboko.

Szczęśliwego Raksha Bandhan od BuyUcoin

W tym Rakhi pielęgnujmy słodko-kwaśne relacje z naszym rodzeństwem, żyjmy chwilą i poczujmy pełnię miłości, ochrony i przewodnictwa, które mamy w sobie dla naszego brata i siostry.

Prezenty od BuyUcoin dla uczczenia Raksha Bandhan

My na BuyUcoin ręczy za ochronę danych i pieniędzy każdego użytkownika BuyUcoin. W tym świątecznym okresie Raksha Bandhan handluj kryptowalutami, osiągaj maksymalne zyski i wysyłaj prezenty swoim bliskim. Zarejestruj się już dziś i zarabiaj darmowe bitcoiny od nas. BuyUcoin życzy wszystkim HAPPY RAKSHA BANDHAN!!!


Źródło artykułu