Abrdn plc, globalna firma inwestycyjna z siedzibą w Szkocji, ogłosiła we wtorek, że zakończyła proces przejęcia internetowej platformy inwestycyjnej Interactive Investor.

Abrdn, jeden z największych gigantów zarządzania aktywami w Europie, sfinalizował zakup Interactive Investor w ramach transakcji wartej 1,49 mld funtów.

Warunki transakcji przewidywały, że szkocki gigant inwestycyjny w całości kupi drugą co do wielkości platformę inwestycyjną w Wielkiej Brytanii, posiadającą około 59 miliardów funtów w aktywach i ponad 400 000 klientów.

Zgodnie z umową, Interactive Investor będzie nadal działał jako niezależna firma i niezależna marka.

Richard Wilson, dyrektor generalny Interactive Brokers, będzie nadal kierował internetową platformą inwestycyjną i zachowa zespół zarządzający w postaci komitetu wykonawczego z nowo powołanym zarządem.

Wilson opowiadając o rozwoju sytuacji powiedział: „Dziś dołączamy do firmy o głębokiej historii usług finansowych i wspólnej wizji przyszłości. Możliwości, które wiążą się z dołączeniem do rodziny Abrdn, są znaczące. Będziemy współpracować z utalentowanym zespołem Abrdn, aby wykorzystać ich możliwości w zakresie doradztwa, zarządzania majątkiem i badań z korzyścią dla naszych klientów.”

Stephen Bird, dyrektor generalny Abrdn, również stwierdził: „Przejęcie interactive investor jest transakcją transformacyjną dla Abrdn’s personal vector i oznacza ważny krok naprzód w realizacji naszej strategii dla klient-led growth.”

Interactive Investor jest brokerem internetowym, który umożliwia klientom łatwe inwestowanie w akcje, fundusze inwestycyjne, fundusze rynku pieniężnego, obligacje, akcje, exchange-traded fund (ETFs), self-invested personal pensions (SIPPs), indywidualne konta oszczędnościowe (ISAs) i wiele innych.

Interactive Brokers umożliwia również klientom handel czterema kryptowalutami, w tym Bitcoin i Ethereum, za jedną z najniższych prowizji na rynku. Platforma pozwala użytkownikom handlować kontraktami terminowymi na Bitcoin i Ethereum, zamiast bezpośrednio posiadać kryptowaluty. Obecnie pozwala ona klientom handlować jedynie ETN-ami na kryptowaluty, takimi jak XBT Provider Bitcoin Tracker EUR ETN i XBT Provider Bitcoin Tracker One ETN.

Długoterminowym celem Abrdn jest przeniesienie Interactive Brokers w całości na własną platformę, aby wprowadzić markę firmy brokerskiej online za granicę.

Źródło obrazu: Shutterstock


Źródło artykułu