Alchemy, a platforma rozwoju blockchainogłosiła, że obsługuje teraz parachain Polkadot Sieć AstarDostarcza deweloperom więcej narzędzi i usług do budowania na bazie wielołańcuchowego węzła inteligentnych kontraktów.

„Wspieranie ekosystemu deweloperów jest motywacją napędową firmy Astar. Dzięki współpracy z Alchemy i udostępnieniu ich silnika blockchain deweloperom Astar, przyniesiemy jeszcze więcej innowacji i wzrostu społeczności budowniczych.”
– Sota Watanabe, założyciel i dyrektor generalny, Astar Network

Kompatybilność EVM + Funkcjonalność WASM

Astar jest zbudowany na Parity Substrate, ramie ułatwiającej łatwe tworzenie własnych blockchainów. Substrate oferuje Astar wbudowane korzyści w zakresie bezpieczeństwa, a jednocześnie umożliwia ekosystemowi Polkadot połączenie ze wszystkimi głównymi blockchainami warstwy 1, w tym Ethereum, Acala, a wkrótce także Cosmos.

Łącząc sieci Polkadot i EVM, Astar wspiera wspólne bezpieczeństwo, interoperacyjność i przesyłanie wiadomości w ramach konsensusu (XCM), rozszerzając korzyści płynące z przekazywania aktywów między łańcuchami.

To właśnie dzięki tym zaletom Astar ma stać się centrum pomysłowych i interoperacyjnych projektów dApp, napisanych w różnych językach.

Poza kompatybilnością EVM, Astar patrzy w przyszłość dzięki WASM. Często nazywany Ethereum 2.0, WASM (skrót od WebAssembly), jest formatem instrukcji binarnych dla maszyny wirtualnej opartej na stosie, która wspiera zalety EVM, zapewniając jednocześnie większą szybkość i interoperacyjność.

Wsparcie Astar dla EVM i WASM oznacza również, że programiści mogą budować w oparciu o Solidity lub Rust.

Inicjatywa Stakingu dApp

Godne uwagi, Inicjatywa Astar dotycząca stakingu dApp umożliwia deweloperom otrzymanie wynagrodzenia za kod, który piszą. Posiadacze tokenów Astar mogą stawiać swoje tokeny, aby nominować dApps, tak długo jak dApp dewelopera jest nominowany, deweloper może zarabiać podstawowy dochód, co zwiększa motywację do dalszego budowania.

Deweloperzy na Astar mają teraz dostęp do produktów Alchemy, które obejmują:

  • Alchemy Supernode: silnik blockchain, który zapewnia nieskończoną skalowalność, najsilniejszą niezawodność web3 i 100% dokładność danych. Alchemy Supernode oznacza, że programiści nigdy nie muszą poświęcać czasu na zarządzanie połączeniem z blockchainem.
  • Alchemy SDK: najprostszy sposób na podłączenie dApp do blockchaina, za pomocą zaledwie dwóch linii kodu.
  • Alchemy Notify: zapewnia dostęp do webhooków, aby powiadamiać użytkowników o każdym rodzaju zdarzenia, w tym o aktywności adresowej, wydobytych transakcjach i porzuconych transakcjach.
  • Narzędzia dla deweloperów: w tym WebSockets, analitykę użytkowania, kompozytor, eksplorator i wizualizator mempool, co ułatwia subskrybowanie zdarzeń, monitorowanie stanu aplikacji, odkrywanie nowych metod, optymalizację wydajności i podgląd stanu transakcji w czasie rzeczywistym.


Źródło artykułu