Firma zajmująca się infrastrukturą blockchain – Blockdaemon – pozyskała $207 milionów w rundzie finansowania Series C prowadzonej przez Tiger Capital i Sapphire. Po inwestycji firma zwiększyła swoją wycenę post-money na 3,25 miliarda dolarów.

Ekspansja Blockdaemon’a

Organizacja z siedzibą w Kalifornii zakończyła rok 2021 na dodatnim trendzie dochodu netto i niedawno zatrudniła 150 pełnoetatowych pracowników – głównie inżynierów. Rozszerzyła również swój zasięg o Niemcy i Singapur.

Według niedawnego komunikat prasowy, firma pozyskała wielomilionową rundę finansowania, w której udział wzięli tak znani inwestorzy jak Tiger Capital, Sapphire, SoftBank Vision Fund 2, Matrix Capital Management i StepStone Group. Do inicjatywy przyłączył się również należący do Mike’a Novogratza Galaxy Digital.

W rezultacie wycena Blockdaemon po pieniądzach skoczyła do 3,25 miliarda dolarów, podczas gdy we wrześniu 2021 roku firma była wyceniana na 1,3 miliarda dolarów.

Komentarzem w tej sprawie był Jai Das – prezes i partner w Sapphire:

„Klasa aktywów cyfrowych jest tutaj, aby pozostać, zwłaszcza, że usługi finansowe i spółki notowane na giełdzie nadal wchodzą do gry. Wyzwanie polega na tym, że rosnący popyt na cyfrowe aktywa wymaga infrastruktury klasy korporacyjnej, aby umożliwić bezpieczne, zgodne z przepisami i skalowalne uczestnictwo w Web3/DeFi.”

Blockdaemon jest liderem w przestrzeni kryptowalutowej, oferując użytkownikom operacje węzłów i narzędzia infrastrukturalne dla projektów blockchain. Firma obsługuje liczne sieci, w tym Ethereum, Bitcoin, Solana, Polkadot, Terra, Cardano, Cosmos i więcej za pośrednictwem swojego Blockdaemon Marketplace.

Niezależnie od rundy finansowania, firma nawiązała współpracę ze StakeWise, aby stworzyć rozwiązanie do stakowania oparte na Know Your Customer (KYC) dla swoich klientów. Współpraca ta pozwoli im na wykorzystanie stakowanego kapitału do udzielania kredytów, pożyczek i zapewniania płynności na stopach procentowych za pośrednictwem aplikacji DeFi.

Blockdaemon tworzy fundusz DeFi

Firma ujawniła również, że utworzy fundusz DeFi Fund, zamierzając reinwestować zarobione aktywa w oferty klasy instytucjonalnej, jednocześnie tworząc opcje CeFi dla klientów. Dodatkowo, wykorzysta fundusz do dokonywania strukturalnych inwestycji w ekosystem kryptowalut.

Nagraj Kashyap – partner zarządzający w SoftBank Investments Advisers – wyraził opinię, że ekspansja branży aktywów cyfrowych wymaga „bezpiecznej, krytycznej infrastruktury.”

„Jesteśmy podekscytowani kontynuacją naszego partnerstwa z Blockdaemon, ponieważ rozszerza platformę, aby wypełnić bardzo potrzebne luki i sprawić, że ekosystem kryptowalutowy będzie bardziej opłacalny i bezpieczny” – dodał.

Z kolei Konstantin Richter – CEO i założyciel Blockdaemon – zapewnił, że jego organizacja jest zaangażowana w przyszłość zdecentralizowanych finansów. Jej celem jest również zwiększenie swojej obecności w przestrzeni kryptowalutowej i pobudzenie całego uniwersum blockchain.

OFERTA SPECJALNA (Sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku , aby się zarejestrować i otrzymać $100 za darmo i 10% zniżki na opłaty na Binance Futures w pierwszym miesiącu (terminy).

PrimeXBT Oferta Specjalna: Użyj tego linku , aby się zarejestrować & wpisz kod POTATO50, aby uzyskać 25% zniżki na opłaty transakcyjne.


Źródło artykułu