Blockchain.com, dostawca rozwiązań kryptowalutowych dla traderów, funduszy, alokatorów, VC i operatorów kryptowalut, ogłosił dziś, że uzyskał rejestrację na Kajmanach.

Firma może teraz świadczyć regulowane usługi depozytowe, prowadzić giełdę i oferować usługi maklerskie w zakresie kryptowalut OTC dla klientów instytucjonalnych w ramach Cayman Islands Monetary Authority (CIMA).

Ta rejestracja jest częścią zaangażowania Blockchain.com w globalną zgodność i regulację w każdej jurysdykcji, w której działa. Ponadto, pomaga ona Blockchain.com lepiej wspierać klientów instytucjonalnych, którzy, jak podaje firma, stanowią około połowy jej przychodów.

„Podczas gdy niektóre firmy kryptowalutowe założyły działalność na Bahamach lub Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Blockchain.com wybrał Kajmany ze względu na swoją wiarę we wspieranie innowacji w kryptowalutach i finansach oraz dlatego, że tak wiele instytucji finansowych ufa rygorowi reżimu regulacyjnego Kajmanów. W miarę dojrzewania przestrzeni kryptowalutowej instytucje bardziej niż kiedykolwiek potrzebują jasności regulacyjnej. Analizując, jak różne kraje radzą sobie z kryptowalutami, CIMA wyróżniło się swoimi przemyślanymi wytycznymi dotyczącymi regulacji aktywów cyfrowych, w tym wysiłkami na rzecz stworzenia ram regulacyjnych dla dostawców usług związanych z aktywami wirtualnymi.”
– Zespół Blockchain.com

W następnej kolejności Blockchain.com chce zapewnić sobie więcej rejestracji w USA, Niemczech, Włoszech, Francji i Hiszpanii.

Więcej informacji na temat rejestracji Blockchain.com można znaleźć na stronie Rejestr CIMA dla firm kryptowalutowych.


Źródło artykułu