Bitcoin (BTC) jest na najlepszej drodze do osiągnięcia najgorszych wyników w sierpniu od czasu rynku niedźwiedzia w 2015 roku – a następny miesiąc może być jeszcze gorszy.

Dane z zasobów analitycznych Coinglass pokazuje że BTC/USD nie miał tak złego sierpnia od siedmiu lat.

Wrzesień oznacza średnie straty cen BTC na poziomie 5,9%

Po dwóch dużych spadkach cen BTC w ostatnich tygodniach, hodowcy Bitcoinów mają zrozumiałe obawy – ale historycznie rzecz biorąc, wrzesień przyniósł jeszcze gorsze wyniki niż sierpień.

Na poziomie 20 000 dolarów BTC/USD spadł w tym miesiącu o 14%, co czyni sierpień największym przegranym od 2015 roku, kiedy to para ta zanotowała 18,67% czerwoną miesięczną świecę.

Kolejne lata pokazały, że sierpień może być mieszany, jeśli chodzi o wyniki cen BTC – na przykład w 2017 roku największa kryptowaluta zyskała ponad 65% w byczym rekordzie.

Jednym z miesięcy, który nie pozostawia nikogo w niepewności, jeśli chodzi o prawdopodobny kierunek ceny, jest jednak wrzesień. Znany już jako „czerwony” miesiąc dla Bitcoina, średnie straty od czasu rozpoczęcia rejestrów Coinglass w 2013 roku wyniosły prawie 6%.

Tym razem niestabilność makroekonomiczna łączy się z tradycją, co przynosi ponure prognozy analityków.

„Rynek akcji ogólnie nie wygląda teraz najlepiej, więc ten spadek na $BTC jest tego odzwierciedleniem”, mówi trader Josh Rager. podsumował . jako Bitcoin zagroził wsparciem w wysokości 20 000 dolarów:

„Wrzesień ogólnie nie jest historycznie najlepszym miesiącem. Możliwe, że mamy tu do czynienia z dipem, który będzie okazją dla kupujących w kolejnych miesiącach. W dłuższym okresie będę kupował na miejscu za 20 tys. dolarów”.

Rager kontynuował debatę na temat prawdopodobieństwa, że bitcoiny z procesu rehabilitacji Mt. Gox zostaną masowo sprzedane przez wierzycieli, którzy mają je otrzymać po ośmiu latach oczekiwania. Jak donosi Cointelegraph, wielu uważa, że takie zdarzenie nie będzie miało miejscaa obawy, że będzie inaczej, są nieuzasadnione.

Wykres miesięcznych stóp zwrotu BTC/USD (zrzut ekranu). Źródło: Coinglass

Wykres miesięczny „wygląda naprawdę brzydko”

Po zamknięciu miesiąca nerwowi komentatorzy skupili się na tym, czy Bitcoinowi uda się uniknąć miesięcznej świecy kończącej się poniżej poziomu 20 000 USD.

Powiązane: Dlaczego wrzesień zapowiada się jako potencjalnie brzydki miesiąc dla ceny Bitcoina

Gdyby nie udało się tego zrobić, BTC/USD rywalizowałby z czerwcem pod względem najniższych poziomów nieobecnych na wykresie od końca 2020 roku.

Co gorsza, takie wydarzenie może wywołać wyprzedaż w postaci kuli śnieżnej – ostrzegał w weekend zaniepokojony Galaxy Trading na Twitterze.

„Na miesięcznym TF sprawy wyglądają naprawdę paskudnie”, powiedział napisał . w dniu:

„Jeśli w ciągu 3 dni świeca miesięczna zamknie się poniżej 20k, może to wywołać dużą wyprzedaż przynajmniej do 14k, gdzie znajduje się kolejne duże wsparcie. Powodem jest to, że zamknięcie poniżej 19900 oznacza niedźwiedzią świecę objęcia, która w przypadku dużego TF jest naprawdę zła.”

Ruch znacznie poniżej 20 000 USD naruszyłby strefę pivot, która istnieje od pierwszego ruchu powyżej tego poziomu w 2020 roku, jak podkreśla Caleb Franzen, starszy analityk rynku w Cubic Analytics.

„Bitcoin wygląda na gotowy do głębszego re-testu kluczowego zakresu pivotów, zidentyfikowanego za pomocą miesięcznego knota i zamknięcia z grudnia 2017 roku. Zakres ten działał jako doskonały opór w 2019 roku, działał jako platforma startowa w 2020 roku i próbuje działać jako wsparcie w 2022 roku”. wyjaśnił o wykresie miesięcznym.

BTC/USD 1-miesięczny wykres świecowy (zrzut ekranu). Źródło: Caleb Franzen/ Twitter

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie muszą odzwierciedlać poglądów Cointelegraph.com. Każdy ruch inwestycyjny i handlowy wiąże się z ryzykiem, dlatego przy podejmowaniu decyzji powinieneś przeprowadzić własne badania.