Cena bitcoina ma się bardzo dobrze w porównaniu z sytuacją sprzed tygodnia. Obecnie powróciła powyżej bardzo pożądanego punktu, przywracając nieco wiary na rynek. Jednak pozycja, w której obecnie znajduje się to cyfrowe aktywo, jest niestabilna. Mimo że wydaje się, że odnalazł swoją pozycję powyżej poziomu 31 000 dolarów, wciąż pozostaje pytanie, co to ożywienie oznacza w perspektywie krótkoterminowej.

Fakeout czy Breakout?

Należy zauważyć, że cena bitcoina przez długi czas utrzymywała się w przedziale 29 000 – 30 500 dolarów. Spędził tutaj sporo czasu, ponieważ kryptowaluta konsolidowała się przez najdłuższy czas. Ostatnie odbicie spowodowało wybicie się z konsolidacji. Jednak nie było jeszcze wystarczającego odbicia, by mieć pewność, że będzie ono kontynuowane.

Related Reading | Miliarder Tim Draper o tym, co wywoła następną hossę na Bitcoinie

Wskaźniki wskazują na to, że jest to potencjalny krytyczny punkt zwrotny dla ceny bitcoina. To, jak potoczą się jego losy, prawdopodobnie określi drogę cyfrowego aktywa do końca miesiąca. Aby kryptowaluta naprawdę stała się punktem zwrotnym, musi wzrosnąć i przełamać następny ważny punkt oporu, który znajduje się na poziomie 34 500 USD.

Biorąc pod uwagę, że bitcoin wciąż pozostaje na poziomie 31 000 dolarów, rajdowi w kierunku 34 500 dolarów musiałby towarzyszyć ogromny impet rynku. Jeśli jednak tak się stanie, to cyfrowe aktywa mogą ustanowić wsparcie w tym samym punkcie, który stanowił dobrą poduszkę na początku roku.

BTC in critical position | Source: Arcane Research

Jeśli chodzi o odwrócenie trendu, potencjalne wybicie miałoby poważne konsekwencje dla rynku kryptowalut. Trzeba przyznać, że aktywa cyfrowe zdołały ustanowić duże wsparcie na poziomie 29 000 USD, o czym świadczą ruchy rynkowe w ostatnich kilku tygodniach. Jednak przełamanie poniżej 29 000 USD prawdopodobnie spowoduje, że bitcoin przetestuje poziom wsparcia 25 000 USD, zanim rozpocznie kolejny trend odreagowania.

Bitcoin jest byczo nastawiony w krótkim terminie

Wykresy pokazują, że krótkoterminowa cena bitcoina jest bardzo korzystna, ale zależy to tylko od tego, jak dobrze utrzyma się on w obecnym kursie. Od czasu powrotu powyżej 31 000 USD, cyfrowy instrument jest teraz notowany powyżej swojej 20-dniowej średniej kroczącej. Wskazuje to na spowolnienie wyprzedaży na rynku i możliwe odbicie w kierunku poziomów 50-dniowej średniej kroczącej.

Wykres ceny Bitcoin z TradingView.com

BTC continues recovery trend | Source: BTCUSD on TradingView.com

Straty na bitcoinie również uległy znacznemu spowolnieniu od czasu dziewiątego czerwonego tygodniowego zamknięcia. Ta spadkowa passa jest najdłuższa w historii i zmęczyła nawet sprzedających. To dobra wiadomość dla rynku.

Related Reading | Odpływy z giełdy Bitcoin sugerują, że inwestorzy zaczynają się gromadzić

Jeśli tak się stanie, a wyprzedaże będą nadal spadać, odwrócenie trendu może być potencjalnym wybiciem, które może rozpocząć kolejny rajd byków, kończąc tym samym spadkową passę.

W momencie pisania tego tekstu Bitcoin jest notowany na poziomie 31 557 dolarów. Zmierza do pierwszego zielonego zamknięcia od ponad dwóch miesięcy.

Featured image from MARCA, charts from Arcane Research and TradingView.com

Śledź Best Owie na Twitterze informacje o rynku, aktualizacje i okazjonalne zabawne tweety…
Źródło artykułu