Reklama

&nbsp

&nbsp

BTC jest obecnie notowany na najniższych poziomach od sierpnia. Po kilku tygodniach trwałego wzrostu, pierworodna kryptowaluta spotkała się z dzikim odrzuceniem wraz z resztą rynków.

Wraz z dalszymi spadkami BTC, analitycy z branży rozpowszechniają swoje opinie na temat kierunku rozwoju rynku. Wśród nich jest jeden z czołowych obserwatorów rynku, który przewiduje bardzo niedźwiedzie ruchy dla aktywów.

BTC na poziomie 16 tys. dolarów „bardzo prawdopodobne w najbliższych tygodniach”.

Znany analityk kryptowalutowy i doświadczony swing trader, iI Capo of Crypto, po raz kolejny podzielił się swoją opinią na temat BTC. Po nagłym spadku z poziomu wsparcia 22,5 tys. dolarów w piątek, iI Capo of Crypto prognozuje dalszy spadek. Według analityka, jego głównym celem dla BTC jest 16 tys. dolarów.

Należy zauważyć, że ostatnim razem Bitcoin zobaczył granicę 16 tys. dolarów w grudniu 2020 roku. Od czasu zdobycia go w gorącym okresie pandemii, aktywo nie powróciło do tej strefy. Bitcoin był najbliżej osiągnięcia ceny 16 tys. dolarów w połowie czerwca, kiedy obecna zima kryptowalutowa była najostrzejsza. 18 czerwca BTC po raz pierwszy od dwóch lat spadł do 17 708 dolarów.

Obecny rynek niedźwiedzia przyniósł już ze sobą dwuletnie minimum. W czasie, gdy analitycy uważają, że dno jest już osiągnięte, iI Capo of Crypto uważa, że może dojść do kolejnych spadków. Jego zdaniem cena 16 tys. dolarów jest „bardzo prawdopodobna w najbliższych tygodniach”. To wpompowuje więcej niepewności w przestrzeń w czasie, gdy Funding Rate już widzi dominujące krótkie nastroje.

Reklama

&nbsp

&nbsp

Analityk Michaël van de Poppe uważa, że nadszedł czas, aby kupić Bitcoina

Ponadto iI Capo of Crypto widzi kluczowe poziomy oporu na 22 500 i 23 500 dolarów. Radzi inwestorom, aby potraktowali te poziomy jako dobrą okazję do sprzedaży. Dodatkowo wspomniał o poziomie wsparcia na poziomie 19 000 dolarów. Powiedział jednak, że byłoby to niedźwiedzim potwierdzeniem dla dalszych spadków, gdyby BTC przebiło wsparcie na poziomie 19 tys. dolarów.

Z drugiej strony, analityk Michaël van de Poppe radzi inwestorom, aby kupowali BTC już teraz. W ostatnim tweecie dyrektor generalny Eight Global zauważył, że wskaźnik Hash Ribbon daje sygnał kupna. „Teraz jest czas, aby zacząć budować swoje inwestycje” – powiedział.

W chwili pisania tego tekstu BTC ma obecnie wartość 20 043 dolarów, tracąc 7% swojej wartości w ciągu ostatniego tygodnia. BTC dotknął już dziś poziomu poniżej 20 tys. dolarów. Mimo że nastąpiło szybkie odbicie, aktywa mogą znaleźć się ponownie w tym miejscu. FGI spadł poniżej 30 po tym, jak 13 sierpnia osiągnął obiecującą wartość 46.


Źródło artykułu