Bitcoin (BTC) cena nadal błyska mieszanymi sygnałami, podnosząc niepewność wśród inwestorów i negatywnie wpływając na ceny aktywów na całym rynku.

Dane z. Cointelegraph Markets Pro oraz TradingView pokazuje cenę BTC przypiętą poniżej 36 000 USD i chociaż rynki kryptowalut i akcji przeszły krótki rajd ulgi 26 stycznia, komentarze z ostatniego posiedzenia FOMC wydają się osiadać w miarę jak inwestorzy internalizują fakt, że podwyżki stóp procentowych są w drodze.

Wykres 1-dniowy BTC/USDT. Źródło: TradingView

Oto spojrzenie na to, co analitycy i traderzy mówią o najnowszej akcji cenowej Bitcoina i czynnikach makroekonomicznych wpływających na szerszy rynek kryptowalut.

Rok handlu „range bound”

Na temat długoterminowego handlu typu range-bound, w którym BTC znajduje się od początku 2021 roku, wypowiedział się Mike McGlone, starszy strateg ds. surowców w Bloomberg Intelligence, który zamieścił . poniższy wykres i zapytał: „Co kończy Bitcoin, Ethereum range trade?

Wykres 1-tygodniowy BTC/USD. Źródło: Twitter

Według McGlone’a, kluczem do ucieczki z obecnego zakresu są „bycze fundamenty”, które wspierają bazową siłę Bitcoina.

McGlone powiedział,

„Zgodnie z zasadami ekonomii, rynek z rosnącym popytem i malejącą podażą pójdzie w górę w czasie, co sugeruje, że Bitcoin może ponownie formować dno w okolicach 30 000 USD, ponieważ opór 60 000 USD starzeje się”.

Fed kontynuuje dodawanie ryzyk spadkowych

Głębszą analizę na temat wpływu posiedzenia Rezerwy Federalnej 26 stycznia przedstawił Bilal Hafeez, prezes i szef działu badań w Macro Hive, który zauważył, że ton spotkania „okazał się bardziej jastrzębi niż oczekiwano”.

Hafeez wskazał na decyzję Fed o podniesieniu prognozy inflacji jako znak, że bank centralny zdał sobie sprawę, że „muszą być bardziej jastrzębi niż wcześniej” i podkreślił komentarze Powella, że „ten cykl będzie inny niż ostatni cykl, co sugeruje szybsze podwyżki niż wcześniej.”

Mając to na uwadze, Hafeez wskazał, że Fed „nie zdecydował jeszcze o ścieżce” i zauważył, że Powell „nie podał wielu dodatkowych informacji na temat ilościowego zacieśniania poza tym, że będzie ono działać w tle.”

Hafeez powiedział,

„Ogólnie rzecz biorąc, Fed czuje się komfortowo z wyprzedażą rynków akcji i ryzyka, ponieważ zacieśnia warunki finansowe, a więc może zmniejszyć inflację. Rentowności obligacji wzrosły po spotkaniach, rynki akcji i kryptowalut oddały zyski. Fed nadal dodaje ryzyka spadkowe do rynków ryzykownych.”

Powiązane: Dane o instrumentach pochodnych sugerują, że odbicie Bitcoina o $39K było zwykłym blipem

Krótkoterminowa słabość, długoterminowa siła

Perspektywy krótkoterminowe dla BTC zostały krótko poruszone przez traderów instrumentów pochodnych i pseudonimowego użytkownika Twittera Crypto McKenna, który zamieścił poniższy wykres i stwierdził, że „BTC price action is about to get very boring”.

Wykres 6-godzinny BTC/USD. Źródło: Twitter

McKenna powiedział,

„Nie ma trade season przez najbliższe 10-20 dni w mojej opinii”.

Pomimo tej prognozy dla krótkoterminowej słabości i bocznej akcji cenowej, długoterminowe perspektywy nadal się rozjaśniają z wielu powodów, jak zauważono w poniższym tweecie od analityka kryptowalut Will Clemente.

Ogólna kapitalizacja rynku kryptowalutowego wynosi obecnie 1,663 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 41,5%.