Bitcoin (BTC) czeka w tym roku „dno cyklu”, w którym może spaść o ponad 50% w stosunku do obecnego poziomu – twierdzą badacze.

W wątku na Twitterze 1 czerwca, Venturefounder, pracownik platformy analitycznej CryptoQuant, prognozował . 2022 jako rok, w którym Bitcoin „skapituluje”.

Bitcoin ma teraz „najlepszy 3-letni ROI w historii”

Na podstawie historycznych wzorców dotyczących Bitcoina cykle zmniejszania o połowęten rok powinien być niedźwiedzią czarną owcą obecnego czteroletniego cyklu, pisze Venturefounder.

Podobnie jak w 2018 roku i jego rynku niedźwiedzia, BTC/USD powinien znaleźć się na poziomie makro w pewnym momencie w 2022 roku, a licząc poprzednie spadki od maksimów wszech czasów, może to być miejsce między 14 000 a 21 000 dolarów.

„670 dni do kolejnego przepołowienia Bitcoina, jesteśmy na czas, jeśli chodzi o wyniki BTC w porównaniu z poprzednimi cyklami” – czytamy w jednym z tweetów:

„W ciągu następnych 670 dni BTC skapituluje w ciągu następnych 6 miesięcy i uderzy w dno cyklu (14-21 tys. dolarów), a następnie będzie się poruszał w przedziale 28-40 tys. dolarów przez większą część 2023 roku i ponownie osiągnie poziom ~40 tys. dolarów do następnego przepołowienia”.

Taka prognoza, choć nie jest muzyką dla uszu byków, nie byłaby pozbawiona precedensu. Po osiągnięciu poziomu 3100 dolarów w grudniu 2018 roku, Bitcoin zdołał powrócić do poziomu 13 800 dolarów siedem miesięcy później, po czym ponownie zawrócił w dół, osiągając najniższy poziom 3600 dolarów w marcu 2020 roku.

Nawet lokalne maksimum z 2019 roku nie wystarczyło, by pobić rekordowy poziom z grudnia 2017 roku – 20 000 dolarów.

Venturefounder uważa, że ten poziom może ponownie pojawić się na wykresie ceny spot. Ci, którzy są gotowi płynąć na fali i inwestować – nawet teraz – znajdą się jednak po właściwej stronie historii.

„Innymi słowy, kupowanie Bitcoina od tego momentu do następnych 6-12 miesięcy jest tak dobre, jak to tylko możliwe. Prawdopodobnie jest to najlepszy 3-letni % ROI w historii” – dodał:

„Może nie jesteśmy na dnie cyklu, ale znajdujemy się w zasięgu dna cyklu BTC. To najlepsze, co możesz zrobić, gdy mierzysz czas cykli rynkowych.”

Prognozy dna wciąż nadchodzą

W międzyczasie inni już oszacowali prawdopodobny zasięg dna na 14 000 dolarów lub w pobliżu.

Powiązane: ’Mega byczy sygnał’ czy 'prawdziwe załamanie?’ 5 rzeczy, które warto wiedzieć o Bitcoinie w tym tygodniu

Taka cena oznaczałaby spadek o około 80% z obecnego maksimum wszech czasów wynoszącego 69 000 dolarów, co w ujęciu procentowym odpowiada najniższemu poziomowi poprzedniego cyklu.

Obecne poziomy w okolicach 31 000 dolarów są stosunkowo skromne, jeśli chodzi o spadek, dane firmy analitycznej on-chain Glassnode pokazuje ..

BTC/USD drawdowns from all-time highs chart. Źródło: Glassnode

W zeszłym miesiącu analityk Rekt Capital obliczył, że potencjalny cel na poziomie 15 500 dolarów. gdy BTC/USD spadnie poniżej swojej 200-tygodniowej średniej kroczącej.

Sprzedający mogą mieć trudności z doprowadzeniem rynku tak daleko w dół. MicroStrategy, która jest właścicielem największej korporacyjnej skarbnicy BTC, zobowiązała się do wkupić się w każdą kaskadę w kierunku granicy 20 000 dolarów.

Arthur Hayes, były dyrektor generalny giganta handlowego BitMEX, również potwierdził, że będzie zainteresowany BTC po 20 000 dolarów..

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie muszą odzwierciedlać poglądów Cointelegraph.com. Każdy ruch inwestycyjny i handlowy wiąże się z ryzykiem, dlatego podejmując decyzję, powinieneś przeprowadzić własne badania.