Bitcoin (BTC) zanotował najniższe miesięczne zamknięcie od 2020 roku 28 sierpnia, kiedy to bykom nie udało się przejąć kontroli.

Wykres 1-godzinny BTC/USD (Bitstamp). Źródło: TradingView

Szanse na głębsze zejście poniżej 20,00 USD

Dane z Cointelegraph Markets Pro oraz TradingView pokazał BTC/USD krzyżujące się z 20.000$ z godzinami do zakończenia świecy tygodniowej.

Para nie była w stanie odrobić strat w ciągu weekendu, a zaledwie kilka dni przed końcem miesiąca, nawet 20 000 USD wydawało się podatne jako wsparcie.

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin był notowany w pobliżu 19 900 dolarów – poniżej czerwcowej ceny zamknięcia.

Wykres 1-miesięcznej świecy BTC/USD (Bitstamp). Źródło: TradingView

„Nie miało znaczenia, jakiego rodzaju linie czy kwadraty masz na swoich wykresach”, mówi źródło monitorowania łańcucha – Material Indicators. podsumowanie w ciągu weekendu obok danych bid i ask z arkusza zleceń Binance:

„Po tym, jak JPow uderzył rynek w twarz w piątek, BTC stracił tendencję do wychodzenia z czerwcowego dołka. Teraz pytanie brzmi, czy to lokalne minimum się utrzyma. Obecnie nie widzę wystarczającej płynności ofert, żeby się ekscytować.”

Wykres poziomów kupna i sprzedaży BTC/USD (Binance). Źródło: Material Indicators/ Twitter

Material Indicators odnosił się do wydarzenia z 26 sierpnia. kaskada aktywów ryzykaco było wynikiem jastrzębich komentarzy Jerome’a Powella, przewodniczącego Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych.

Przemówienie Powella na dorocznym sympozjum ekonomicznym w Jackson Hole, w którym nie było żadnych oznak chęci ograniczenia lub cofnięcia kluczowych podwyżek stóp procentowych w przyszłości, wywołało wstrząs na rynkach akcji. Akcje w Stanach Zjednoczonych straciły łącznie 1,25 biliona dolarów w tym dniu.

Bitcoin ucierpiał w kroku i chociaż niektórzy potencjalni kupcy zgłosili się z planami kupna poniżej 20 000 dolarów, konsensus sprzyjał głębszemu spadkowi w przyszłości.

Popularny trader Anbessa był na oku dwa scenariusze Jeden z nich zakłada przełamanie wsparcia/oporu w celu kontynuacji wzrostów, a drugi zmierza do przełamania poziomu 16 000$-17 000$.

„Musimy zobaczyć wiele, zanim stanie się to bycze”, powiedział inny trader Crypto Tony. dodał . w części swojej ostatniej aktualizacji.

Podaż BTC utrzymywana ze stratą zbliża się do 50%

Z kolei dla konta analitycznego On-Chain College znakiem zachęty były dane dotyczące rentowności hodlerów.

Powiązane: Bitcoin ryzykuje najgorszy sierpień od 2015 roku, a hodowcy przygotowują się na „Septembear

Ostatni spadek cen zmniejszył udział podaży BTC w zyskach, a udział ten zbliżył się do poziomów widzianych tylko w poprzednich dołkach makrorynkowych.

„Przez cały rynek niedźwiedzi czekałem, aż procent podaży Bitcoina w zysku spadnie poniżej 50%” – skomentował On-Chain College:

„W czerwcu odbił się tuż powyżej poziomu 50,28%. Obecnie jest na poziomie 51,76%. Wskaźnik ten spadł poniżej 50% w każdym poprzednim rynku niedźwiedzia + w marcu 2020 roku.”

Procentowa podaż Bitcoina na wykresie zysków. Źródło: On-Chain College/ Twitter

Jak podał Cointelegraph w weekend, hodlerzy kontynuują chłodzenie dostaw BTC z coraz większym przekonaniem.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie muszą odzwierciedlać poglądów Cointelegraph.com. Każde posunięcie inwestycyjne i handlowe wiąże się z ryzykiem, dlatego przy podejmowaniu decyzji powinieneś przeprowadzić własne badania.