Bitbase, firma zajmująca się sklepami z kryptowalutami i bankomatami z siedzibą w Hiszpanii przygotowuje się do otwarcia w tym roku operacji w Wenezueli. Firma poszukuje obecnie pracowników do sklepów i bankomatów kryptowalutowych, które zostaną otwarte. Bitbase będzie jedną z pierwszych międzynarodowych giełd, która otworzy biuro w tym kraju.

Bitbase przygotowuje się do rozpoczęcia działalności w Wenezueli

Kraje Latam stały się atrakcyjnym celem dla giełd i firm kryptowalutowych ze względu na znaczenie, jakie aktywa kryptowalutowe osiągnęły w niektórych krajach. Wynika to z problemów gospodarczych, z którymi boryka się ten region, w tym wysokiego poziomu inflacji i dewaluacji. Bitbase, hiszpańska firma oferująca bankomaty i sklepy z kryptowalutami, przygotowuje się do rozpoczęcia działalności w Wenezueli jeszcze w tym roku.

Warunki te sprawiły, że kraj ten stał się żyznym gruntem dla wzrostu wykorzystania kryptowalut. Bitbase stawia na kontynuację tego wzrostu, ponieważ spodziewa się otworzyć kilka sklepów w tym kraju. Mówi o tym Enrique De Los Reyes, kierownik Bitbase w Wenezueli, oświadczył .:

W tym roku bardzo, bardzo mocno idzie nam lądowanie w Wenezueli. Kontynuujemy ciężką pracę, która wkrótce zaowocuje uzyskaniem wszystkich licencji, których potrzebujemy, aby działać w Wenezueli. I chcemy dać ten obraz prawidłowego, masowego przyjęcia (dobrego wykorzystania) kryptowalut.

Model biznesowy Bitbase obejmuje fizyczne sklepy, w których pracownicy wyjaśniają użytkownikom, jak używać kryptowalut i służą jako pośrednicy w operacjach kryptowalutowych. Takie podejście ma na celu pozyskanie użytkowników, którzy cenią sobie fizyczność i w przeciwnym razie nie byliby zainteresowani światem kryptowalut.

Procesy konfiguracyjne

Firma jest obecnie w trakcie pozyskiwania pracowników potrzebnych do zarządzania i obsługi klientów w tych sklepach oraz do tworzenia bankomatów kryptowalutowych. Na ten temat De Los Reyes stwierdził:

Mamy już dział prawny i szukamy nowych wenezuelskich talentów, które chcą z nami pracować.

Ponadto Bitbase działa już z biura w dziale przemysłu handlowego i firm zagranicznych ambasady Hiszpanii w Caracas. Jeśli start nastąpi w tym roku, będzie to jedna z pierwszych międzynarodowych firm kryptowalutowych działających w Wenezueli.

Bitbase ogłoszono swoje zainteresowanie wejściem na rynek wenezuelski w lutym, kiedy to de Los Reyes stwierdził, że firma może skorzystać z otwarcia handlowego, którego kraj ten doświadczał w tym czasie. W ten sam sposób firma weszła na stronę Latam, otwierając w lipcu swój pierwszy sklep w Paragwaju.

Co sądzisz o zainteresowaniu Bitbase rynkiem wenezuelskim? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Sergio Goschenko

Sergio jest dziennikarzem zajmującym się kryptowalutami, mieszkającym w Wenezueli. Opisuje siebie jako spóźnionego do gry, wchodząc do kryptosfery, gdy nastąpił wzrost cen w grudniu 2017 roku. Z wykształcenia inżynier informatyk, mieszkający w Wenezueli i mający wpływ na boom kryptowalutowy na poziomie społecznym, oferuje inny punkt widzenia na sukces kryptowalut i na to, jak pomagają one osobom nieubankowionym i niezadłużonym.

Kredyty graficzne: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, lma_ss, Shutterstock.com

Zrzeczenie się odpowiedzialności: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani też rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu