Reklama

&nbsp

&nbsp

Binance Labs, jednostka Binance zajmująca się kapitałem wysokiego ryzyka i inkubacją, zakończyła rundę finansowania inwestycyjnego o wartości 500 milionów dolarów.

Zgodnie ze środowym, 1 czerwca, komunikatem, środki zostały zebrane z listy wiodących globalnych inwestorów instytucjonalnych, w tym Breyer Capital, DST Global partners, a także prywatnych dużych spółek kapitałowych, biur rodzinnych i korporacji, które wniosły wkład do funduszu jako komandytariusze.

Według Changpeng Zhao (CZ), założyciela i dyrektora generalnego Binance, „Celem nowo zamkniętego funduszu inwestycyjnego jest odkrywanie i wspieranie projektów oraz założycieli z potencjałem do budowania i prowadzenia Web3 w zakresie DeFi, NFT, gier, Metaverse, społeczności i innych.”

Fundusz jest ostatnią z serii rund Binance, których celem jest przeskoczenie budowy i adopcji cyfrowych aktywów.

„Dzięki inkubacji, Binance Labs ma na celu połączenie projektów z siecią zasobów, ekspertów i mentorów Binance, aby pomóc im w skutecznym rozwoju i wzroście produktu.” Przeczytaj ogłoszenie.

Reklama

&nbsp

&nbsp

Poprzez inkubację firma odkrywa i finansuje młode, ale obiecujące projekty, starając się stworzyć połączenie między wartościami, ludźmi i gospodarkami poprzez Web 3. Z inkubacji udane projekty otrzymują fundusz venture na wczesnym etapie, a następnie kolejny fundusz inwestycyjny na późnym etapie rozwoju, aby mogły kontynuować swoją działalność na własną rękę. Jak podaje Binance Labs, inwestycja w wysokości 500 milionów dolarów zostanie wykorzystana do finansowania wybranych projektów na wszystkich trzech etapach.

Binance, która jest największą na świecie giełdą pod względem wolumenu obrotów była aktywna na scenie venture capital pozyskując miliardy dolarów dla ponad 100 projektów z ponad 25 krajów od 2018 roku poprzez swoje ramię VC. Niektóre z najbardziej zauważalnych projektów pod skrzydłami firmy to Axie Infinity, Dune Analytics, Polygon, Optimism i The Sandbox.

Inni inwestorzy venture capital również gromadzą środki na finansowanie startupów kryptowalutowych, mimo że rynek boryka się z wieloma problemami. Zaledwie w zeszłym tygodniu Andreessen Horowitz zebrał 4,5 miliarda dolarów.– największy jak dotąd fundusz w branży, którego celem jest zasilenie startupów web3. Inne firmy, takie jak Sequoia Capital, Carthona Capital i Hack VC, również stawiają na przyszłość web3, przeznaczając na ten cel miliony.

W zeszłym roku firmy kryptowalutowe zebrały rekordową sumę 30 miliardów dolarów w venture capital. Według wtorkowego raportu Morgan Stanley, liczba transakcji finansowania utrzymuje się na wysokim poziomie pomimo załamania na rynku kryptowalut.


Źródło artykułu