Binance, popularna giełda kryptowalut & blockchain infrastructure company, potwierdziła na początku tego miesiąca, że Binance France SAS otrzymała rejestrację Digital Asset Service Provider (DASP) do działania we Francji od Autorité des marchés financiers (AMF), które regulują francuskie rynki finansowe.

Uzyskanie tej rejestracji przez Binance jest pierwszą rejestracją DASP w Unii Europejskiej i świadczy o jej zaangażowaniu w bycie giełdą działającą zgodnie z przepisami.

To najnowsze zatwierdzenie pojawiło się zaraz po tym, jak Binance otrzymało licencje na świadczenie usług kryptowalutowych w Dubaju i BahrajnieJest to kamień milowy dla Binance, ponieważ firma chce umocnić swoją pozycję na Bliskim Wschodzie.

„Jesteśmy wdzięczni AMF i ACPR, które wykazały się zaangażowaniem w innowacje, które umożliwiły Binance przejście przez cały proces aplikacji. Od pierwszego dnia istnienia Binance zawsze stawiało swoich użytkowników na pierwszym miejscu, a teraz społeczność kryptowalutowa może jeszcze bardziej zaufać Binance France jako zaufanemu DASP zarejestrowanemu we Francji.”
– Changpeng Zhao (CZ), założyciel i dyrektor generalny Binance

Po rejestracji, Binance znacznie rozszerzy swoją działalność we Francji i zamierza zatrudnić więcej osób skupionych na rozwoju kryptowalut i infrastruktury blockchain.

BINANCE France SAS otrzymała numer rejestracyjny E2022-037. Rejestracja jest skuteczna od 4 maja 2022 roku.


Źródło artykułu