Południowokoreańskie miasto metropolitalne Busan podpisało Memorandum of Understanding (MoU) z Binance, największą giełdą kryptowalut pod względem wolumenu obrotu na świecie.

Według ogłoszenieProtokół ustaleń gwarantuje, że giełda kryptowalut pomoże południowokoreańskiemu miastu stworzyć własną giełdę o nazwie Busan Digital Asset Exchange.

Pomimo niesprzyjających wydarzeń wokół ekosystemu kryptowalutowego, który był świadkiem zamknięcia kilku firm kryptowalutowych, Binance nadal stoi na wysokim poziomie, uszczelniając umowy, które nadal doceniają publiczny wizerunek branży blockchain.

Dzięki podpisanemu MoU, Binance ułatwi rozwój ekosystemu kryptowalut w Busan, czyniąc go centrum globalnej uwagi w dziedzinie kryptowalut.

Giełda kryptowalut pomoże promować inicjatywy kryptowalutowe i nowe firmy w Busan, wspierać badania i rozwój w web3, zapewnić specjalistyczne szkolenia i edukację z wykorzystaniem wirtualnych zasobów oraz pomóc w organizacji Tygodnia Blockchain w Busan zaplanowanego na ten rok, między innymi.

Binance dodał również, że do końca roku utworzy w mieście oddział swojej firmy. Ma to na celu zapewnienie, że wszystkie innowacje, które będą wprowadzane przez firmę, będą należycie monitorowane na miejscu.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao zauważył, że giełda kryptowalut jest podekscytowana podpisaniem tej umowy z Busanem, co umożliwi jej sponsorowanie technologii blockchain w tym mieście. Dodał, że wiedza techniczna, którą dysponuje jego firma, w połączeniu z ogromnym wsparciem, jakie miasto ma dla technologii blockchain, zagwarantuje sukces tej umowy.

Burmistrz miasta Heong-Joon Park powiedział, że podpisana umowa oznacza postęp w tworzeniu miejskiej giełdy kryptowalut. Dodał również, że dzięki globalnej uwadze, jaką będzie cieszyło się miasto, „pobudzimy nowy motor wzrostu lokalnej gospodarki i uczynimy z niej globalny ośrodek finansów cyfrowych”.

Ten nowy rozwój następuje po szeregu postępów, których Binance był świadkiem w ostatnim czasie. Dwa tygodnie temu giełda kryptowalut zabezpieczyła wstępną zgodę Kazachstanu na funkcjonowanie jako platforma wymiany kryptowalut, w następstwie partnerstwo z Mastercard na początku tego miesiąca.

Źródło obrazu: Shutterstock


Źródło artykułu