Największa giełda kryptowalut na świecie pod względem wolumenu obrotu Binance ogłosiła, że wstrzyma wpłaty i wypłaty ETH i ERC-20 podczas The Merge zaplanowany na 15 września.

Według ogłoszeniefirma kryptowalutowa wykonuje ten ruch, aby zapewnić bezpieczne przejście z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS) podczas The Merge.

Odkąd Ethereum powstało kilka lat temu, blockchain funkcjonuje w systemie PoW. System ten wymaga jednak połączenia kilku systemów sieci komputerowych, aby mógł działać. Powoduje to zużycie ogromnej ilości energii i wywołuje debatę, która toczy się od lat.

W wyniku tej debaty powstała możliwość, aby blockchain Ethereum działał w innym systemie zwanym PoS, który charakteryzuje się wyjątkowo niskim zużyciem energii i jest prawdopodobnie bardziej wydajny.

Spory wokół systemu, który działa lepiej dla blockchaina Ethereum, doczekały się teraz konkluzji, którą jest konwersja, a raczej połączenie ETH z PoW na PoS.

Aby zapewnić bezpieczne przejście między oboma systemami, giełdy kryptowalut jak Binance podjęły się teraz opcji zawieszenia wypłaty i depozytów kryptowalut powiązanych z ethereum.

Zazwyczaj podczas scalania istnieją dwa możliwe rezultaty, znane również jako hardfork. Po pierwsze, w wyniku połączenia powstaje nowy token, po drugie, nie powstaje żaden nowy token. Niezależnie od tego, jak potoczą się losy tej dużej aktualizacji PoS, czy powstanie nowy token, czy też nie, Binance powiedział, że ma już plan na wypadek tego, co się stanie.

Jeśli powstanie nowy token, użytkownicy kont Binance zostaną zasileni tokenem rozwidlonym z tokena mniejszościowego w stosunku 1:1. Jeśli nie powstanie nowy token, wpłaty i wypłaty ETH i ERC-20 zostaną pilnie wznowione.

Podczas gdy całkowita aktualizacja ma zostać zakończona do końca września, Binance zauważył, że dalsze informacje na temat The Merge i tego, jak wpływa na inwestorów, zostaną przekazane.

Wcześniej w tym miesiącu, Coinbase powiedział, że będzie również wstrzymała wypłaty i wpłaty ETH i ERC-20 na swojej platformie, jednocześnie odnotowując możliwość umieszczenia na liście dowolnego rozwidlonego tokena z połączenia.

Źródło obrazu: Shutterstock


Źródło artykułu