Christophe De Beukelaer, brukselski poseł do parlamentu, postanowił pójść za przykładem dwóch amerykańskich burmistrzów i zamienić swoją pensję na BTC. Podniesie on jednak poprzeczkę, zlecając cały swój dochód z 2022 roku w formie podstawowej kryptowaluty.

  • Według. ostatnich doniesień medialnych, Christophe De Beukelaer zobowiązał się do zamiany całej swojej pensji z 2022 roku jako brukselskiego deputowanego (5,5 tys. euro miesięcznie) w bitcoinie, który określił jako „cyfrowe złoto”.
  • Będzie mógł to zrobić po nawiązaniu partnerstwa z belgijską firmą kryptowalutową o nazwie Bit4You.
  • „Poprzez to działanie chcę zademonstrować moje zaufanie do tworzącego się świata finansowego, bardziej przejrzystego świata finansowego, bardziej dostępnego w tym sensie, że jest zdecentralizowany. Nie jest zarządzany przez kilka osób, które decydują o drukowaniu większej lub mniejszej ilości banknotów bez żadnej kontroli parlamentarnej lub debaty.” – skomentował.

  • Nakreślił również niektóre z najbardziej niepokojących kwestii dzisiejszego krajobrazu finansowego, takich jak nadmierna ilość drukowania fiat currency przez banki centralne i wynikająca z tego inflacja.
  • Wezwał również swój kraj ojczysty do większej aktywności w przyjmowaniu kryptowalut i leżącej u ich podstaw technologii – blockchain, mówiąc, że nie chce, aby Belgia „przegapiła pociąg”.
  • De Beukelaer powiedział, że będzie pierwszym europejskim politykiem, który zamieni swoją pensję na BTC. Jednakże, zostało to już zrobione po drugiej stronie stawu.
  • Jak podaje . CryptoPotato zgłosił ., pro-bitcoinowy burmistrz Miami był pierwszym, który to zrobił. Później, nowo wybrany burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, poszedł o krok dalej. On chce aby trzy czeki zostały zamienione na bitcoin (i eter).

Featured Image Courtesy of Le Capitale

OFERTA SPECJALNA (sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku , aby się zarejestrować i otrzymać $100 za darmo i 10% zniżki na opłaty na Binance Futures w pierwszym miesiącu (terminy).

PrimeXBT Oferta Specjalna: Użyj tego linku , aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby uzyskać 25% zniżki na opłaty transakcyjne.


Źródło artykułu