Monetary Authority of Singapore (MAS) nawiązał współpracę z największymi bankami i firmami świadczącymi usługi finansowe w celu zbadania zastosowań tokenizacji aktywów i zdecentralizowanych finansów (defi). Pierwszy projekt będzie pilotowany przez DBS Bank i JPMorgan.

Uruchomiono Projekt Guardian

Monetary Authority of Singapore (MAS), bank centralny Singapuru, ogłosił we wtorek, że nawiązał współpracę z branżą usług finansowych w celu uruchomienia Projektu Guardian. Bank centralny określił Project Guardian jako „inicjatywę współpracy z branżą finansową, której celem jest zbadanie potencjału ekonomicznego i przypadków zastosowania tokenizacji aktywów” oraz zdecentralizowanych finansów (defi).

Heng Swee Keat, wicepremier Singapuru i minister koordynujący politykę gospodarczą, ogłosił rozpoczęcie Project Guardian we wtorek podczas Asia Tech x Singapore Summit.

„Pierwszy pilotaż branżowy w ramach Projektu Guardian będzie badał potencjalne zastosowania defi nicji na hurtowych rynkach finansowania” – wyszczególnił MAS, dodając:

Pilotaż, prowadzony przez DBS Bank Ltd., JP Morgan i Marketnode, zakłada utworzenie autoryzowanej puli płynności składającej się z tokenizowanych obligacji i depozytów.

„Pilotaż ma na celu przeprowadzenie zabezpieczonego pożyczania i udzielania pożyczek w publicznej sieci opartej na blockchainie poprzez realizację inteligentnych kontraktów” – kontynuuje MAS.

Sopnendu Mohanty, główny specjalista ds. fintech w banku centralnym, wyjaśnił, że MAS „uważnie monitoruje innowacje i wzrost w ekosystemie aktywów cyfrowych oraz pracuje nad potencjalnymi możliwościami i zagrożeniami, które wiążą się z nowymi technologiami – dla konsumentów, inwestorów i całego systemu finansowego.”

Zauważył on: „Doświadczenia z Projektu Guardian posłużą do poinformowania rynków o regulacjach, które są niezbędne do wykorzystania korzyści płynących z defi przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka.”

Han Kwee Juan, szef działu planowania i strategii grupy w DBS, największym banku w Azji Południowo-Wschodniej, skomentował:

DBS z przyjemnością przewodzi działaniom mającym na celu zbadanie potencjalnych aktywów cyfrowych i wykorzystanie koncepcji defi, które zwiększą wydajność i skalowalność w handlu, rozliczeniach i rozrachunkach; jednocześnie zarządzając ryzykiem dla stabilności i integralności finansowej.

Co sądzisz o tej inicjatywie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevin Helms

Student ekonomii austriackiej, Kevin odkrył Bitcoina w 2011 roku i od tamtej pory jest jego ewangelistą. Interesuje się bezpieczeństwem Bitcoina, systemami open-source, efektami sieciowymi oraz przecięciem ekonomii i kryptografii.
Image Credits: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Disclaimer: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z użyciem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu