Bank centralny Indii, Reserve Bank of India (RBI), powiedział, że będzie realizował swoje plany dotyczące CBDC poprzez stopniowe podejście i zgodnie z polityką monetarną kraju.

Wprowadzenie CBDC, zaplanowane . na bieżący rok fiskalny 2022-23, będzie zsynchronizowany ze stabilnością finansową oraz systemami walutowymi i płatniczymi, media donoszą powiedział, przypisując informacje do raportu RBI.

Podejście stopniowe

„Bank Rezerw proponuje przyjęcie stopniowego podejścia do wprowadzenia CBDC, przechodząc krok po kroku przez etapy Proof of Concept, pilotażu i wprowadzenia na rynek” – powiedział RBI w swoim raporcie. Raporcie Rocznym 2021-22, wydany w zeszłym tygodniu.

Dowód słuszności koncepcji to początkowe stadium pomysłu, w którym jest on poddawany próbie, by sprawdzić, czy można go zrealizować z takim samym skutkiem, jak zamierzony.

„Bank Rezerw jest zaangażowany we wprowadzenie w Indiach cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Projekt CBDC musi być zgodny z założonymi celami polityki monetarnej, stabilności finansowej i efektywnego działania systemów walutowych i płatniczych” – dodano w raporcie.

Wcześniej starszy urzędnik RBI twierdził, że indyjskie CBDC zostanie wprowadzone osobno dla segmentu hurtowego i detalicznego.

Indyjskie plany CBDC

W rocznym budżecie na lata 2022-23 minister finansów Indii Nirmala Sitharaman obiecała wprowadzenie CBDC, powiązanej na równi z rupią indyjską, w roku finansowym 2022-23. Indyjskie CBDC lub Cyfrowa Rupia będzie wykorzystywać blockchain i inne powiązane technologie.

Początkowo rząd indyjski planował wnieść do parlamentu projekt ustawy, która zakazałaby kryptowalut i wprowadziła oficjalną monetę cyfrową lub CBDC. W zeszłym roku dwukrotnie odkładał ten projekt ustawy – po raz pierwszy podczas sesji budżetowej w lutym, a po raz drugi podczas sesji zimowej w listopadzie.

W końcu porzuciła pomysł zakazywania lub regulowania kryptowalut i zamiast tego zmieniła ustawę o RBI z 1934 roku, by stworzyć ramy prawne dla wprowadzenia cyfrowej rupii lub indyjskiej CBDC.

Zrewolucjonizuje fintech: indyjski premier

Po propozycjach budżetowych dotyczących wprowadzenia CBDC w nadchodzącym roku podatkowym, premier Indii Narendra Modi w lutym 2022 roku powiedział, że nie może się doczekać indyjskiego CBDC i że będzie to wzmocnić gospodarkę cyfrową poprzez zrewolucjonizowanie indyjskiego przemysłu fintech.

„Doprowadzi to również do ułatwienia rozwoju globalnych systemów płatności cyfrowych” – stwierdził.

Indyjski minister finansów stwierdził również, że CBDC pobudzi lokalną gospodarkę i wprowadzi efektywność do systemów bankowych i płatniczych.

OFERTA SPECJALNA (Sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku aby się zarejestrować i otrzymać 100$ za darmo i 10% zniżki na opłaty za Binance Futures w pierwszym miesiącu. (terms).

PrimeXBT Oferta Specjalna: Użyj tego linku aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby otrzymać do 7,000$ na depozyty.


Źródło artykułu