Capital Union, bank z siedzibą na Bahamach, który podobno posiada część rezerw Tether (USDT), aktywnie angażuje się w branżę kryptowalutową.

Instytucja bankowa rozwinęła handel kryptowalutami i usługi powiernicze dla swoich klientów profesjonalnych w ramach biurka handlowego banku, rzecznik Capital Union powiedział Cointelegraph we wtorek.

„Współpracujemy z kilkoma wybranymi systemami transakcyjnymi i dostawcami płynności oraz garstką opiekunów i dostawców technologii, co pozwala nam na obsługę dużej różnorodności aktywów cyfrowych w ramach naszych usług transakcyjnych i powierniczych” – powiedział przedstawiciel firmy.

Usługi Capital Union związane z kryptowalutami nadal stanowią „dość małą część” działalności firmy, która skupia się głównie na świadczeniu tradycyjnych usług zarządzania majątkiem i usług inwestycyjnych, zauważył przedstawiciel firmy.

Rzecznik nie rozwodził się ani nad tym, jakie kryptowaluty są obsługiwane na platformie Capital Union, ani kiedy zostały one uruchomione, stwierdzając:

„Nie mamy kierunkowego poglądu na rynki kryptowalut ani na żadne konkretne monety, ale jako przyszłościowa instytucja finansowa zdecydowaliśmy się umożliwić naszym profesjonalnym klientom handel w tej nowej klasie aktywów, jeśli będą tego chcieli”.

Według przedstawiciela, Capital Union aktywnie pracuje również nad rozwojem „możliwości związanych z transakcjami na blockchainie”, ponieważ bank spodziewa się, że będzie to obszar „znaczących zakłóceń dla branży finansowej.”

Najnowsze uwagi Capital Union związane z kryptowalutami są następstwem poniedziałkowego raportu twierdzącego, że . że Tether trzymał część swoich rezerw w banku Capital Union. Przedstawiciel firmy odmówił Cointelegraph potwierdzenia lub zaprzeczenia zaangażowania banku w działalność Tether, powołując się na względy poufności. Jedyną publicznie dostępną informacją z banku jest zawarte . w raportach rocznych Capital Union, dodała ta osoba.

Powiązane: Zapasy i rezerwy gotówki w Stablecoin stoją pod znakiem zapytania pośród exodusu kryptowalut

Założony w 2013 roku Capital Union zarządzał aktywami o wartości 1 miliarda dolarów do końca 2020 roku. Bank partnerował . z Chainalysis w kwietniu 2022 roku, aby zapewnić bezpieczne i zgodne z przepisami wdrożenie swoich rozwiązań kryptowalutowych, takich jak handel i powiernictwo. Według rzecznika banku, Bahamy były jednym z pierwszych narodów, które przyjęły ramy regulacyjne znane jako DARE Act w 2020 roku.

„Jako lokalnie regulowany bank, pozwala nam to na oferowanie usług związanych z kryptowalutami naszym klientom, którymi są instytucje finansowe, pośrednicy finansowi i profesjonalni inwestorzy” – powiedział przedstawiciel Capital Union.