Na początku tego tygodnia firma KuCoin opublikowała badanie dotyczące nowych wydarzeń w indyjskiej przestrzeni blockchain i kryptowalut – Into The Cryptoverse Report India, które ujawniło, że liczba inwestorów kryptowalutowych w tym kraju wynosi około 115 milionów na czerwiec 2022 roku.

Ci ludzie albo handlowali, albo posiadali aktywa kryptowalutowe w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, twierdziło badanie.

Inwestorzy kryptowalutowi mają młody profil

Indie KuCoin ankieta przedstawia radosny krajobraz inwestycji w kryptowaluty w kraju. Według niej 115 milionów inwestorów kryptowalutowych stanowi 15% populacji Indii w grupie wiekowej 18-60 lat, a kolejne 10% z tej samej grupy to ciekawi kryptowalut konsumenci, którzy planują zainwestować w te aktywa w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Profil demograficzny inwestorów kryptowalutowych staje się coraz bardziej młody, ponieważ 39% wszystkich w pierwszym kwartale 2022 roku jest w wieku 18-30 lat, co stanowi wzrost o 7% w stosunku do poprzedniego kwartału. Osoby kupujące kryptowaluty po raz pierwszy stanowią 39% młodych inwestorów poniżej 30 roku życia. Zaczęli oni handlować dopiero w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Przeszkody w inwestowaniu w kryptowaluty

„Niejasności w regulacjach rządowych były kluczowym czynnikiem odstraszającym potencjalnych inwestorów. 33% respondentów twierdzi, że regulacje rządowe stanowią problem przy rozważaniu inwestycji w kryptowaluty. Bezpieczeństwo inwestowania w kryptowaluty jest również zmartwieniem dla wielu, ponieważ 26% martwi się, że hakerzy stanowią zagrożenie, a 23% obawia się, że może nie odzyskać swoich pieniędzy w przypadku incydentów bezpieczeństwa” – powiedział PR z KuCoin na temat badania.

Badanie mówi, że brak wystarczającej wiedzy na temat inwestycji w kryptowaluty jest najbardziej znaczącą przeszkodą w rozwoju inwestycji w kryptowaluty w Indiach. 41% respondentów twierdzi, że nie wie, jaki rodzaj produktów kryptowalutowych powinni wybrać do inwestycji. Dwadzieścia jeden procent respondentów twierdzi, że nie rozumie, jak działają aktywa cyfrowe, a 27% uważa, że trudno jest przewidzieć kierunki rozwoju rynku.

Stłumione nastroje inwestorów

Sentyment inwestycyjny jest obecnie stonowany z powodu pogorszenia się sytuacji na rynku. Odzwierciedla się to w preferencjach inwestorów, którzy wolą utrzymać obecny poziom inwestycji w kryptowaluty niż go zwiększać. Patrząc na duże perspektywy, rząd Indii ogłosił uruchomienie CBDC, co jeszcze bardziej zwiększyło zainteresowanie mieszkańców gospodarką cyfrową – powiedział PR KuCoin.

W zeszłym miesiącu dyrektor generalny KuCoin powiedział, że Indie staną się kluczowy rynek w dłuższej perspektywie, dzięki lokalnej „ekspertyzie” i „przyjaznemu rynkowi”. „Indie odpowiadają za ogromną ilość 5,6 miliona nowych klientów, których KuCoin dodał w pierwszej połowie 2022 roku” – wyjaśnił.

W maju KuCoin ogłosił plany uruchomienia strony giełdę NFT poprzez swoją platformę Pool-X, która ma rozpocząć działalność w listopadzie.

OFERTA SPECJALNA (sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku aby się zarejestrować i otrzymać 100$ gratis i 10% zniżki na Binance Futures w pierwszym miesiącu. (terminy).

Oferta specjalna PrimeXBT: Skorzystaj z tego linku aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby otrzymać do 7000$ na swoje depozyty.


Źródło artykułu