Indie są światowym liderem w grze na niezabezpieczonych tokenach (NFT), podczas gdy liczba graczy play-to-earn (P2E) w krajach rozwiniętych, takich jak USA czy Francja, jest znacznie niższa niż w większości pozostałych krajów świata – wynika z najnowszych danych firmy Finder.

Więcej osób planuje grać w przyszłości

Według najnowszych statystyk Findera dotyczących gier NFT, Indie są krajem z największą liczbą respondentów (34%), którzy grali w grę P2E. Hong Kong jest kolejnym krajem z wynikiem 29%, a Zjednoczone Emiraty Arabskie zajmują trzecie miejsce z wynikiem 27%.

Badanie: Indie przodują w grach NFT, w krajach zachodnich jest mniej graczy P2E

Podczas gdy popularność gier P2E wydaje się rosnąć, dane z Findera najwyraźniej pokazują różnicę w poziomie zainteresowania między respondentami z krajów zachodnich a resztą świata. Dla przykładu, w Stanach Zjednoczonych, gdzie prawie 14% respondentów stwierdziło, że wie, czym jest P2E, tylko 9,4% zagrało w przynajmniej jedną grę. W Szwecji tylko 4,3% respondentów przyznało, że grało.

Natomiast w badaniu w którym Finder starał się określić zwyczaje użytkowników internetu w 26 krajach związane z grami NFT, firma badawcza stwierdziła, że więcej respondentów z USA planuje grać w przyszłości. Podkreślając skalę spodziewanego wzrostu liczby mieszkańców USA, którzy planują grać w gry P2E w przyszłości, Finder powiedział:

Do końca 2022 roku liczba ta ma wzrosnąć 1,8 razy, a odsetek osób w USA ma wynieść 16,5%.

We Francji, gdzie tylko 6% respondentów grało w grę P2E, liczba ta ma wzrosnąć do 15%. Kolejnymi dużymi graczami są Peru (wzrost z 13% do 29%) i Hiszpania (8% do 17%).

Nigeria liderem w Afryce

W międzyczasie badanie wykazało również, że respondenci poniżej 35 roku życia wiodą prym w grach NFT. Indie ponownie prowadzą w tej kategorii z wynikiem 41,7%, podczas gdy Niemcy, Szwecja i Francja mają mniej niż 10%.

W Afryce w badaniu wzięli udział tylko respondenci z dwóch krajów – Nigerii i RPA. W Nigerii 16% respondentów stwierdziło, że grało w grę P2E, a kolejne 16,9% planuje to zrobić w przyszłości. W RPA około 10,2% stwierdziło, że grało w grę NFT, a 10,6% planuje zrobić to samo w przyszłości.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat tej historii? Daj nam znać, co myślisz, w sekcji komentarzy poniżej.

Terence Zimwara

Terence Zimwara jest nagradzanym w Zimbabwe dziennikarzem, autorem i pisarzem. Dużo pisał o problemach gospodarczych niektórych krajów afrykańskich, a także o tym, jak waluty cyfrowe mogą zapewnić Afrykańczykom drogę ucieczki.


Image Credits: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Disclaimer: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z użyciem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu