Axie Infinity (AXS) gwałtownie spadł 1 czerwca, sugerując, że jego ponaddźwiękowe wzrosty w ciągu ostatnich dwóch dni mogły być częścią rajdu rynku niedźwiedzia.

Para AXS/USD poszybowała w górę . 54% w ciągu tygodnia do ponad 28 dolarów 31 maja, co jest najwyższym poziomem od trzech tygodni. Jednak kurs Axie Infinity nie zdołał utrzymać tych zysków, korygując się o ponad 21% do 22 dolarów, jednocześnie zwiększając prawdopodobieństwo dalszych spadków.

Dzienny wykres cenowy AXS/USD. Źródło: TradingView

Notowania AXS/USD wzrosły podczas spadku kursu 31 maja.

Niedźwiedzi trend cenowy AXS

Ciągła ekspozycja Axie Infinity na Bitcoin (BTC) i tradycyjne rynki akcji również przyczyniły się do spadku jego cen 1 czerwca.

Warto zauważyć, że korekta AXS we wspomnianym okresie zbiegła się w czasie z ruchem Bitcoina w dół z okolic 32 250 USD do poziomu poniżej 31 500 USD oraz z amerykańskimi akcjami. wznowiły swoją spadkową trajektorię. po zakończeniu święta Memorial Day 30 maja.

AXS/USD kontra SPX kontra BTC/USD – dzienny wykres cenowy. Źródło: TradingView

Dodatkowo, korekta kursu AXS rozpoczęła się w pobliżu zbiegu technicznych oporów, obejmujących wsparcie i opór w rejonie 27-29$ oraz 50-dniową wykładniczą średnią kroczącą (50-dniowa EMA; czerwona fala na wykresie poniżej) w okolicy 29$.

Dzienny wykres cenowy AXS/USD. Źródło: TradingView

Brak odbicia w kształcie litery V

Jeśli cofnięcie będzie kontynuowane, AXS ryzykuje ponowne przetestowanie poprzedniej linii wsparcia w pobliżu 18,40 USD, co oznacza spadek o około 20% w stosunku do ceny z 1 czerwca. Równocześnie utrzymująca się pozytywna korelacja z Bitcoinem i rynkami akcji może oznaczać dodatkowe spadki cen poniżej poziomu 18,40 USD.

„Nie ma tu dna w kształcie litery V”. przekonuje . Michael Antonelli, dyrektor zarządzający i strateg rynkowy w Baird, zauważając, że czynniki, które doprowadziły do spadku aktywów ryzykownych w 2022 roku – przede wszystkim podwyżki stóp procentowych – pozostaną takie same w nadchodzących kwartałach.

Powiązane: Ostatnie zyski Bitcoina skłaniają traderów do określenia dna, ale różne wskaźniki pozostają niedźwiedzie

Tymczasem niezależny analityk rynku PostyXBT uważa, że AXS musi zamknąć się powyżej 40 dolarów, aby potwierdzić długoterminowe bycze odbicie. Do tego czasu para AXS/USD pozostaje zagrożona dalszymi spadkami.

„Graj na odreagowanie, ale nie przedłużaj swojego powitania”, PostyXBT powiedział . swoim 79,200 zwolennikom w mediach społecznościowych.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie muszą odzwierciedlać poglądów Cointelegraph.com. Każdy ruch inwestycyjny i handlowy wiąże się z ryzykiem, dlatego podejmując decyzję, powinieneś przeprowadzić własne badania.