Mendoza, argentyńska prowincja, wdrożyła system, który pozwala podatnikom płacić swoje podatki w całości za pomocą kryptowalut. System, który został uruchomiony w tym tygodniu, jest częścią strategicznego nacisku na modernizację i cyfryzację płatności realizowanych przez urząd podatkowy Mendozy i wykorzystuje usługi strony trzeciej do przetwarzania transakcji.

Mendoza przechodzi na kryptowaluty w płatnościach podatkowych

Coraz więcej rządów włącza kryptowaluty jako sposób płacenia zobowiązań państwowych ze względu na ich niedawną popularność. Mendoza, prowincja w Argentynie, jest jedną z pierwszych w kraju, która wdrożyła cyfrowy system pozwalający podatnikom na dokonywanie płatności i innych operacji za pomocą walut cyfrowych.

System, uruchomiony 24 sierpnia, jest częścią strategicznego posunięcia władz prowincji, które chcą unowocześnić płacenie podatków i danin państwowych, oferując obywatelom kilka możliwości wypełnienia swoich zobowiązań. Nicolas Chávez, dyrektor generalny urzędu administracji podatkowej w Mendozie, stwierdził .:

To jeszcze jedne drzwi do ułatwienia podatnikom płacenia podatków. Jest to usługa oferowana przez procesor płatniczy, do którego włączyliśmy nowe technologie, takie jak wirtualne portfele i kryptowaluty.

Podczas gdy narzędzie płatnicze jest bezpośrednio wbudowane w stronę prowincji, płatności są przetwarzane przez firmę zewnętrzną, która akceptuje kryptowaluty i likwiduje płatności dokonywane w pesos argentyńskich na rzecz prowincji. System przyjmuje tylko płatności w stabilnych monetach, m.in. USDT, USDC i DAI, między innymi. W ten sposób system utrzymuje niestabilność swoich działań.

Podobne inicjatywy

Inne rządy miejskie w Argentynie i w Latamie również ogłosiły włączenie kryptowalut jako środka płatności za podatki. W kwietniu ubiegłego roku szef rządu Buenos Aires, Horacio Larreta, ogłosił że miasto planuje również wprowadzenie płatności kryptowalutowych za podatki. Larreta stwierdził, że ten przypadek użycia może zostać wdrożony w 2023 roku wraz z systemem identyfikacji opartym na blockchainie.

Rio de Janeiro, jedno z największych miast w Brazylii, również zgłosiło włączenie tych aktywów jako płatności za podatki w 2023 roku ze względu na ich popularność. Plany Rio idą jednak jeszcze dalej, przewidując płatności kryptowalutami za inne usługi, takie jak przejazdy taksówkami, oraz NFT w celu promowania obszarów sztuki, kultury i turystyki, a także inwestowania części funduszy miejskich w kryptowaluty poprzez nową instytucję, Miejski Komitet Inwestycji Kryptowalutowych.

Tagi w tej historii

Argentyna, ATM, Bitcoin, Buenos Aires, Kryptowaluty, DAI, Inwestycje, Mendoza, nicolas chavez, Płatności, rio de janeiro, Stablecoins, Podatki, Więźba, USDC

Co sądzisz o włączeniu kryptowalut do płacenia podatków w Mendozie? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Sergio Goschenko

Sergio jest dziennikarzem zajmującym się kryptowalutami, mieszkającym w Wenezueli. Opisuje siebie jako spóźnionego do gry, wchodząc do kryptosfery, gdy wzrost cen nastąpił w grudniu 2017 roku. Jako inżynier informatyk, mieszkający w Wenezueli i mający wpływ na boom kryptowalutowy na poziomie społecznym, oferuje inny punkt widzenia na sukces kryptowalut i na to, jak pomagają one osobom nieubankowionym i niezadłużonym.

Kredyty graficzne: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zrzeczenie się odpowiedzialności: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani też rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu