Pomimo próby odreagowania w tym tygodniu po dziewięciu kolejnych czerwonych świecach tygodniowych, ogólna struktura rynku pozostaje niedźwiedzia i nic nie wskazuje na odwrócenie trendu.

Analiza techniczna

By . Grizzly

The Daily Chart

Na wykresie dziennym Ripple od trzech tygodni notowany jest poniżej długoterminowej linii trendu wzrostowego (kolor pomarańczowy). Ta linia trendu towarzyszy cenie od czasu krachu Covid.

W idealnej sytuacji kupujący powinni być w stanie wypchnąć cenę powyżej tej linii. Załóżmy, że uda im się to zrobić i przebiją horyzontalny opór na poziomie 0,55 USD. W takim przypadku nastąpi znaczny spadek niedźwiedziego sentymentu. Oznacza to jednak również, że XRP musi wzrosnąć o 35% w stosunku do obecnych poziomów.

Dopóki omawiany scenariusz nie wystąpi, ogólna perspektywa dla rynku pozostaje niedźwiedzia i bardziej prawdopodobne jest, że zobaczymy niższe poziomy lub, w najlepszym scenariuszu, trend boczny.

Kluczowe poziomy wsparcia: $0.33 & $0.24 & $0.17
Kluczowe poziomy oporu: $0.47 & $0.55 & $0.65

Źródło: TradingView

Średnie kroczące:
MA20: 0,4 USD
MA50: 0,55 USD
MA100: 0,66 USD
MA200: 0,74 USD

Wykres XRP/BTC

W stosunku do BTC, kryptowaluta przez ponad 550 dni wahała się w obrębie trójkąta. Dolna część trójkąta działa jako wsparcie. Jeśli niedźwiedziom uda się zejść poniżej wspomnianej linii, następnym celem będzie horyzontalne wsparcie na poziomie 1100 Sats.

Biorąc pod uwagę słabą strukturę świec i niedźwiedzi sentyment na rynku, scenariusz ten jest mało prawdopodobny – chyba że kupujący wejdą na rynek z impetem, odwrócą sytuację i będą w stanie powrócić powyżej 1550 Sats.

Kluczowe poziomy wsparcia: 1270 Sats & 1100 Sats
Kluczowe poziomy oporu: 1500 Sats & 1700 Sats

xrpchart_2
Źródło: TradingView
OFERTA SPECJALNA (Sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku aby się zarejestrować i otrzymać 100$ gratis oraz 10% zniżki na opłaty za pierwszy miesiąc na Binance Futures (terminy).

PrimeXBT Oferta Specjalna: Skorzystaj z tego linku aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby otrzymać do 7000$ na depozyty.

Disclaimer: Informacje znalezione na CryptoPotato są informacjami autorów cytowanych. Nie stanowią one opinii CryptoPotato na temat kupna, sprzedaży lub posiadania jakichkolwiek inwestycji. Zaleca się przeprowadzenie własnych badań przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Użytkownik korzysta z podanych informacji na własne ryzyko. Więcej informacji można znaleźć w Zastrzeżeniach.

Wykresy kryptowalut przez TradingView.
Źródło artykułu