Kluczowe poziomy wsparcia: $2,200, $1,900.

Kluczowe poziomy oporu: 2.550 USD, 3.000 USD

Wczorajsze emocje na rynku były krótkotrwałe. ETH przebiło się do poziomu 2.700$, ale szybko spadło z powrotem poniżej kluczowego oporu przy 2.550$. Z tego powodu należy założyć, że był to fake-out i dopóki kluczowy opór nie zostanie potwierdzony jako wsparcie, jest zbyt wcześnie na potwierdzenie wybicia. Wsparcie znajduje się na poziomie 2.200 USD.

Chart by TradingView

Wskaźniki Techniczne

Wolumen obrotu: Wolumen na ostatnim rajdzie był dobry. Wydaje się mało prawdopodobne, by ETH spadł w tym momencie dużo niżej, biorąc pod uwagę, że kupujący powracają.

RSI: Podczas krachu dzienny RSI zszedł do prawie 21 punktów, wpadając głęboko w obszar wyprzedania. Teraz RSI znajduje się na poziomie 28 punktów i ma zamiar go opuścić. Jest to dobra wiadomość dla kupujących i może ustawić scenę dla możliwego wybicia ceny.

MACD: Dzienny MACD zakrzywia się z powrotem w górę w szybkim tempie, na co wskazuje histogram. Jeśli pozytywny crossover może mieć miejsce w nadchodzącym tygodniu, wtedy ETH ma duże szanse na wejście w trwały rajd ulgi.

ETHUSD_2022-01-27_15-31-58
Chart by TradingView

Bias

Aktualny bias dla ETH jest obecnie neutralny. Akcja cenowa wskazuje, że osiągnięta została równowaga między siłami rynkowymi, a sprzedający nie są w stanie zepchnąć cen dużo niżej.

Krótkoterminowa prognoza cenowa dla ETH

Jeśli ETH będzie w stanie ponownie przełamać kluczowy opór na poziomie $2.550 i uczynić go wsparciem, wtedy trwały rajd ulgi może zaprowadzić kryptowalutę wyżej. Jeśli ETH nie uda się przełamać oporu, to kluczowe wsparcie na poziomie 2.200 USD okaże się odporne na działania sprzedających.


Źródło artykułu