W ciągu ostatnich kilku dni decydująca strefa popytu 28K$ – 30K$ oraz linia środkowa kanału służyły jako niezawodne wsparcie dla ceny, co doprowadziło do odbicia o 13%. W tej analizie przyglądamy się możliwym scenariuszom na przyszłość.

Analiza Techniczna

By Shayan

Wykres dzienny

W przypadku byczego rajdu, następnymi głównymi poziomami oporu dla bitcoina będą 34K$ i 37K$. Wskaźnik RSI przełamał się powyżej linii trendu spadkowego i systematycznie pnie się w górę w okolice 50%. Jednocześnie to wybicie zadziałało jak katalizator, pchając cenę bitcoina wyżej. Niemniej jednak, wartość RSI na poziomie 50 oznacza równowagę między bykami i niedźwiedziami, jeśli chodzi o kontrolę rynku.

Źródło: TradingView

Wykres 4-godzinny

Ten wykres pokazuje czerwoną formację składającą się z akcji cenowej Bitcoina z maja 2021 roku, kiedy spadł on do poziomu 29 tys. dolarów, oraz jego obecnej ceny.

W maju 2021 roku można było zaobserwować wyraźną formację akumulacji Wyckoffa, która doprowadziła do rajdu w kierunku nowego ATH na poziomie około 65 tys. Obecna formacja cenowa jest podobna do tej z czerwca 2021 roku, kiedy to nastąpiła kapitulacja/akumulacja.

Obecnie Bitcoin wzbił się w górę i przełamał wcześniejsze równe maksima, łapiąc płynność spoczynkową (Buy stops). Jednak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się być kaskada, która zarejestruje nowe niższe minimum, kończąc formację Wyckoffa i ostateczną kapitulację w średnim terminie. Kiedy nastąpi ostateczna kapitulacja, rynek może oczekiwać ostatniego zdrowego byczego ruchu w kierunku wyższych kanałów cenowych.

btcchart_2
Źródło: TradingView

Analiza Onchain

By Shayan

Rozkład Sumy Wieku Monet (12-miesięczne-18-miesięczne stare monety) z CryptoQuant jest wyświetlany obok ceny Bitcoina na tym wykresie. W przypadku danych UTXO, Suma Rozkładu Wieku Monet (Rozkład SCA) obrazuje rozkład długoterminowych posiadaczy i krótkoterminowych posiadaczy. Jeśli wskaźnik długoterminowej dystrybucji SCA wzrasta, może to oznaczać, że przyszła wartość monety będzie wyższa niż jej obecna wartość, co jest byczym wskaźnikiem dla ceny.

Wskaźnik SCA wzrósł i osiągnął poziom, który nie został osiągnięty od dołków rynkowych w 2015 i 2019 roku. Za każdym razem, gdy metryka wznosiła się do tego poziomu, Bitcoin rejestrował dno, inicjując nowy byczy rajd.

btcchart_3
Źródło: TradingView
Źródło artykułu