Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell ostrzegł, że bank centralny będzie nadal używał „narzędzi z mocą”, aby obniżyć inflację, która jest bliska najwyższego poziomu od 40 lat. Ostrzegł, że restrykcyjna polityka może pozostać przez jakiś czas i ostrzegł, że może ona „przynieść trochę bólu gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom”.

Rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zareagowały negatywnie na komentarze Powella, a Dow Jones Industrial Average spadł ponad 600 punktów. Rynki kryptowalut również były świadkami ostrej wyprzedaży Bitcoina (BTC) i większość altcoinów grozi przełamaniem poniżej swoich bezpośrednich poziomów wsparcia.

Codzienne wyniki rynku kryptowalut. Źródło: Coin360

Wraz z niezbyt sprzyjającym otoczeniem makro, dane historyczne Bitcoina za wrzesień również przedstawiają negatywny obraz. Zgodnie z danymi CoinGlass, Bitcoin był świadkiem spadku cen. średni spadek o 6% we wrześniu i z wyjątkiem 2015 i 2016 roku, miesiąc ten przyniósł negatywne zyski dla inwestorów w latach 2013-2021.

Czy Bitcoin i główne altcoiny mogą pozostać słabe w najbliższym czasie? Przeanalizujmy wykresy 10 największych kryptowalut, aby się o tym przekonać.