Reklama

&nbsp

&nbsp

Podczas gdy inflacja osiąga rekordowe wartości, a światowe gospodarki walczą z recesją i dewaluacją walut, wielu inwestorów i obserwatorów rynku oczekuje, że systemy finansowe, w tym akcje i kryptowaluty, załamią się w odpowiedzi na te niekorzystne warunki makroekonomiczne. Znany analityk Bitcoina zauważył, że rynki już widzą najgorsze z tych oczekiwań.

PlanB uważa, że rynki osiągają dno

Analityk rynku bitcoinów i twórca modelu S2F, PlanB, wykorzystał na Twitterze wykres nastrojów biznesowych IFO. Zauważył, że biorąc pod uwagę ścieżkę, którą podążają światowe gospodarki, istnieje globalne oczekiwanie na niekorzystne warunki makroekonomiczne, takie jak inflacja i recesja.

PlanB wspomniał, że to zła wiadomość, stwierdzając, że w konsekwencji obserwatorzy rynku spodziewają się, że rynki finansowe spadną do poziomu najniższego z obserwowanych podczas globalnego kryzysu finansowego w 2008 roku, który spowodował, że wartość aktywów wartych pierwotnie biliony dolarów spadła niemal do zera; oraz w okresie pandemii w 2020 roku, która spowodowała zatrzymanie produkcji i gospodarki światowej.

Jednak „dobra wiadomość” – powiedział PlanB – „to oczekiwanie jest już w cenie”. Podsumowując, z wykresu wynika, że najgorsze oczekiwania obserwatorów rynku wydają się zbieżne z obecnymi realiami rynkowymi, których doświadcza system finansowy, w tym kryptowaluty. „Dlatego właśnie stopy są wysokie, a akcje/bitcoin niskie” – dodał PlanB.

Rynki kryptowalut straciły w tym roku ponad 1.2T dolarów kapitalizacji rynkowej

Analiza PlanB sugeruje, że rynki osiągnęły dno lub przynajmniej są blisko dna, a inwestorzy powinni spodziewać się wkrótce pozytywnych zwrotów w sytuacji rynkowej.

Reklama

&nbsp

&nbsp

W chwili oddania do druku cała przestrzeń kryptowalutowa ma kapitalizację rynkową wynoszącą $962B – co oznacza znaczny spadek z poziomu $2,3T obserwowanego pod koniec 2021 roku. Kryptowalutowa zima została jeszcze bardziej pogłębiona przez agresywną politykę makro, gdy rządy zwiększają stopy procentowe, by walczyć z rosnącą inflacją.

Tradycyjne rynki akcji również nie zostały oszczędzone. Indeks S&P 500 osiągnął w tym roku gorsze wyniki, a jego średni spadek od stycznia wyniósł 7%. Ponadto indeks Nasdaq-100 od początku roku zanotował spadek o 14%. Netflix (NFLX), Coinbase (COIN) i Amazon (AMZN) zanotowały od początku roku spadki odpowiednio o 62%, 75% i 20%.

Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) spadły od początku roku o 49% i 53%. Niektórzy nie zgadzają się z twierdzeniami PlanB, ale niektórzy są przekonani, że nie jest on daleki od prawdy.


Źródło artykułu