FujiDAO, platforma agregatora pożyczek, która identyfikuje najlepsze stawki na wielu protokołach blockchain, ogłosiła dzisiaj, że rozszerzyła swoje możliwości w zakresie łańcuchów dzięki integracji z Connext.

Dzięki Connext deweloperzy mają dostęp do zminimalizowanej pod względem zaufania komunikacji między łańcuchami, aby uczynić blockchainy kompozycyjnymi. Aplikacja Connext Bridge jest zbudowana na bazie protokołu nxtp firmy Connext. Connext Bridge obsługuje transfer aktywów między łańcuchami L2 i kompatybilnymi z Ethereum Virtual Machine.

Zespół FujiDAO zaprojektował system, który pozwala użytkownikom ominąć wysokie opłaty w mainnecie, oferując 1-klikalną wiązkę ich pozycji dłużnej (zabezpieczenie + dług) do nowego pożądanego łańcucha, gdzie będą mogli cieszyć się tańszymi stawkami za pożyczanie. Connext jest używany do łączenia aktywów i danych poprzez xcalls:

„Connext doskonale nadaje się do implementacji naszego silnika agregacji pożyczek cross-chain ze względu na zminimalizowane założenia dotyczące zaufania w ich modelu bezpieczeństwa. Podoba nam się również to, że cała złożoność jest wyabstrahowana w prostych odwołaniach xcalls, dzięki czemu możemy skupić się na naszej logice biznesowej. Po raz pierwszy spotkaliśmy część zespołu na ETHAmsterdam i od tamtej pory nasza współpraca jest bardzo owocna. Praca z najwyższej klasy technologiami jest ekscytująca, ale równie ważne jest doświadczenie ludzi, którzy za tymi technologiami stoją.”
– Boyan z FujiDAO

Korzyści z Connext + FujiDAO

  • Możliwość interakcji z dowolnego łańcucha, pożyczania na dowolnym łańcuchu i korzystania z zabezpieczeń na dowolnym łańcuchu.
  • Będzie mógł dodać zabezpieczenie w łańcuchu A i pożyczyć inne aktywa w łańcuchu B z najlepszą stopą procentową na wielu platformach pożyczkowych dzięki systemowi routingu FujiDAO, który wybiera najlepszą platformę do użycia.
  • Użytkownicy mogą już dostarczać ETH jako zabezpieczenie i pożyczać DAI, USDC lub USDT oraz korzystać z platformy na Ethereum i Fantom, a wkrótce będą mogli płynnie przemieszczać się między łańcuchami.

Celem FujiDAO jest uczynienie pożyczania bardziej dostępnym dla użytkowników i stanie się elementem infrastruktury, który może sprawić, że rynek stanie się bardziej płynny i elastyczny. Protokół osiąga ten cel poprzez stałe monitorowanie rynków pożyczkowych i, gdy tylko pojawi się lepsza stawka, automatycznie refinansuje całą pulę długów.

Jak wyjaśniono w ich dokumentacji, „zalety Fuji w porównaniu z bezpośrednią interakcją z protokołem bazowym obejmują…”

  • Optymalizacja kosztów – minimalizacja odsetek płaconych przez kredytobiorców
  • Ekonomia skali – łączenie funduszy razem zmniejsza koszty transakcyjne poprzez podział kosztów stałych
  • Oszczędność czasu – usunięcie ciągłej uwagi, jaką użytkownicy muszą poświęcać, aby znaleźć optymalne stawki
  • Bezproblemowa – płynne doświadczenie UX dla użytkowników

Agregator pożyczek krzyżowych oznacza lepsze stawki, oszczędności i większą efektywność rynku.


Źródło artykułu