1 czerwca amerykańska firma medialna Accuweather, która dostarcza komercyjne prognozy pogody, ogłosiła, że łączy dane pogodowe z technologią blockchain poprzez hosting API3 Airnode. Firma ujawniła, że współpracuje z dostawcą blockchain oracle API3, a operatorzy Web API będą mogli uzyskać dostęp do onchainowych danych pogodowych Accuweather.

Dyrektor Accuweather wierzy, że dane pogodowe uzyskane dzięki Blockchain mogą mieć „trwały wpływ na wiele branż”.

Według firmy Accuweather, firma organizuje własne API3 oracle node w celu zapewnienia „bezproblemowego wrappera Web3, który umożliwia dostawcom Web API oferowanie światowej klasy danych pogodowych Accuweather bezpośrednio onchain.” Usługa ta umożliwi operatorom zdecentralizowanych aplikacji (dapp) dostęp do danych pogodowych za pośrednictwem infrastruktury API3 Airnode. Zarówno Accuweather, jak i API3 wierzą, że dzięki tej współpracy ludzie będą mieli dostęp do dokładnych prognoz pogody i ostrzeżeń związanych z burzami.

„Zastosowanie i wykorzystanie danych pogodowych Accuweather, wykorzystanych niezależnie na API oracle, ma potencjał, by wywrzeć trwały wpływ w wielu branżach, a nawet na rynkach wschodzących” – powiedział Paul Lentz, starszy wiceprezes Accuweather ds. rozwoju biznesu w oświadczeniu przesłanym do Bitcoin.com News. „Jako jeden z pierwszych dużych dostawców danych pogodowych i prognoz, który wszedł w przestrzeń blockchain, mamy unikalny wgląd w popyt i wykorzystanie rynku, co stawia nas na mocnej pozycji, gdy będziemy badać nowe możliwości rozwoju i jak możemy lepiej służyć użytkownikom.”

Accuweather nawiązał współpracę z Chainlink w zeszłym roku, współzałożyciel API3 uważa, że istnieje duże zapotrzebowanie na wiarygodne dane pogodowe oparte na blockchainie

Blockchain i koncepcja danych pogodowych istnieją już od kilku lat, a Accuweather ujawniła . w zeszłym roku, że nawiązała współpracę z Chainlink, aby dostarczać dane pogodowe i spostrzeżenia onchain. Amerykański koncern medialny wyjaśnił wówczas, że będzie hostował węzeł Chainlink oracle. Blockchain Bitcoinsv (BSV) prowadzi aplikację pogodową o nazwie Weathersv. Aplikacja o nazwie Dclimate również dostarcza metryki pogodowe onchain i nazywa siebie zdecentralizowaną siecią danych klimatycznych. Heikki Vänttinen, współzałożyciel API3, uważa, że istnieje duże zapotrzebowanie na wiarygodne dane pogodowe.

„Ponieważ zarówno starsze organizacje, jak i nowe projekty zwracają się ku technologii blockchain, aby usprawnić lub unowocześnić procesy, zapotrzebowanie na przejrzyste i wiarygodne dane ogromnie wzrosło, a Accuweather jest doskonałym przykładem zaangażowania w dostarczanie wartości do zdecentralizowanej przestrzeni – prosto ze źródła, bezpośrednio do dapps” – powiedział Vänttinen w środę. „Z niecierpliwością czekamy na pozytywne efekty działania Accuweather API we wszystkich sektorach, od ubezpieczeń po realistyczne doświadczenia w metaverse”.

Tagi w tej historii

Accuweather, Accuweather API3, Accuweather Data, Airnode, Infrastruktura Airnode, API3, bitcoinsv, Blockchain, Blockchain Oracles, BSV, Chainlink, Chainlink Node, dApps, dane, Dclimate, aplikacje zdecentralizowane, Heikki Vänttinen, Oracle Node, Oracles, Reliable Data, Transparent Data, Dane pogodowe, Weathersv, Operatorzy Web API, Web3

Co sądzisz o współpracy Accuweather z API3 w celu dostarczania danych pogodowych onchain? Daj nam znać, co myślisz na ten temat w komentarzach poniżej.

Jamie Redman

Jamie Redman jest News Leadem w Bitcoin.com News i dziennikarzem finansowym mieszkającym na Florydzie. Redman jest aktywnym członkiem społeczności kryptowalutowej od 2011 roku. Jego pasją jest Bitcoin, kod open-source i zdecentralizowane aplikacje. Od września 2015 roku Redman napisał dla Bitcoin.com News ponad 5 000 artykułów na temat pojawiających się dziś przełomowych protokołów.
Image Credits: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Disclaimer: Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on bezpośredniej oferty ani zachęty do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacji czy poparcia dla jakichkolwiek produktów, usług czy firm. Bitcoin.com nie udziela porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z użyciem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.
Źródło artykułu