W najnowszym badaniu przeprowadzonym przez Pew Research Center oszacowano, że 46% amerykańskich inwestorów kryptowalutowych uważa, że ich wejście na rynek wypadło gorzej niż się spodziewano. Tylko 15% przyznało, że ich inwestycje okazały się bardziej udane niż początkowo sądzono.

Badanie ujawniło ponadto, że udział inwestorów kryptowalutowych w USA pozostał stosunkowo taki sam w porównaniu z danymi z września ubiegłego roku. Brak znaczących zmian nastąpił pomimo tego, że bitcoin osiągnął w listopadzie swój rekordowy kurs, a kilka miesięcy później nastąpił rynek niedźwiedzia.

Amerykańscy inwestorzy oczekują więcej

The badania przeprowadzone w połowie lipca pokazują, że prawie 50% amerykańskich crypto HODLers nie sądziło, że ich inwestycja będzie w takim stanie, w jakim jest obecnie. 31% stwierdziło, że spodziewało się takiego wyniku, a tylko 15% stwierdziło, że ich alokacja okazała się lepsza niż przewidywano.

Pomimo ważnych wydarzeń w branży, takich jak bitcoin osiągnięcie i trwający rynek niedźwiedzia, odsetek amerykańskich inwestorów w kryptowaluty nie zmienił się drastycznie od września.

Około 16% Amerykanów, którzy rozdysponowali część swojego majątku w tej klasie aktywów, stwierdziło, że ich głównym powodem było poszukiwanie alternatywnych opcji inwestycyjnych. 75% uważa, że handel kryptowalutami to dobry sposób na zarabianie pieniędzy, a 54% podkreśla, że łatwiej jest inwestować w bitcoiny i altcoiny niż w inne produkty.

Przeciętny profil amerykańskiego kryptowalutowego HODLera również nie uległ większym zmianom. 42% mężczyzn w wieku od 18 do 29 lat przeznaczyło środki na kryptowaluty. Wręcz przeciwnie, tylko 9% kobiet weszło na ten rynek. Warto wspomnieć, że mniejszości, w tym Latynosi, Czarni i Azjaci, są bardziej aktywne na scenie aktywów cyfrowych.

Świadomość na temat kryptowalut jest na bardzo wysokim poziomie. Około 90% uczestników słyszało przynajmniej trochę o tym sektorze, a 26% stwierdziło, że ma dobrą wiedzę na ten temat.

Milenialsi w USA i ich zainteresowanie kryptowalutami

Mówiąc o młodych osobach inwestujących część swoich środków w kryptowaluty, warto zwrócić uwagę na millenialsów. Kolejne badanie przeprowadzone przez Alto ujawniło że 40% Amerykanów urodzonych między 1981 a 1996 rokiem posiada aktywa cyfrowe.

Ponadto większość osób, które nie są HODLerami, przyznała, że rozważa opcję wejścia do ekosystemu w najbliższej przyszłości. Eric Satz – założyciel i dyrektor generalny Alto – wyjaśnił, że obecna sytuacja makroekonomiczna powstrzymuje niektórych chętnych do inwestowania w kryptowaluty. Jednak sytuacja może się zmienić, gdy światowa gospodarka zacznie się ożywiać:

„W świecie widocznej konsumpcji, gwałtownie rosnących kosztów życia i rosnącego zadłużenia z tytułu kredytów studenckich, millenialsi mają trudności z inwestowaniem w przyszłość, ponieważ z trudem przychodzi im utrzymanie teraźniejszości”.

Co ciekawe, odsetek amerykańskich millenialsów, którzy zdywersyfikowali swoje portfele za pomocą aktywów cyfrowych, jest większy niż odsetek osób inwestujących w fundusze inwestycyjne.

OFERTA SPECJALNA (sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku aby się zarejestrować i otrzymać 100$ gratis i 10% zniżki na Binance Futures w pierwszym miesiącu. (terminy).

Oferta specjalna PrimeXBT: Skorzystaj z tego linku aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby otrzymać do 7000$ na swoje depozyty.


Źródło artykułu