Bitcoin tylko wzmocnił swoje ostatnie spadki cen, spadając do poziomu nieco poniżej 20 000 dolarów po raz pierwszy od około sześciu tygodni.

Cierpią na tym również monety alternatywne, co doprowadziło do likwidacji prawie 400 milionów dolarów przez nadmiernie zadłużonych traderów.

  • CryptoPotato zgłoszono o stosunkowo stabilnych ruchach cenowych bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia. Po spadku o 4000 dolarów w poprzednim tygodniu, BTC spędził większość tego tygodnia w okolicach 21 000 dolarów. Kilka dni temu stanął pod znakiem zapytania o 22 000 dolarów, ale bezskutecznie.
  • Wczoraj BTC uspokoił się na poziomie 21 500 USD, ale właśnie wtedy przewodniczący Fed Jerome Powell po raz kolejny przemówił do narodu, zasadniczo powtarzając poprzednie stanowisko banku centralnego w sprawie walki z inflacją.
  • Rynki kryptowalut zareagowały jednak natychmiastowym spadkiem cen. Bitcoin w ciągu kilku godzin spadł o 1000 dolarów, a później jeszcze bardziej się obniżył. Kilka minut temu zszedł poniżej poziomu 20 000 dolarów po raz pierwszy od połowy lipca.
  • Monety alternatywne nie są w lepszej kondycji. Niektóre z nich, takie jak ETH, SHIB i AVAX, spadają dwucyfrowo. Ethereum spadło poniżej 1 500 dolarów po tym, jak dwa dni temu znalazło się wysoko ponad 1 700 dolarów.
  • Wraz z gwałtownymi spadkami większości altów, łączna kapitalizacja rynku kryptowalut spadła znacznie poniżej pożądanego poziomu 1 biliona dolarów.
  • Ta zwiększona zmienność zaszkodziła nadmiernie zadłużonym traderom. Dane z CoinGlass pokazują, że łączna wartość likwidacji w ciągu ostatnich 24 godzin sięga prawie 400 milionów dolarów.
  • Do tej pory zlikwidowano ponad 125 000 traderów, przy czym pojedyncza największa zlikwidowana pozycja miała miejsce na OKX z parą handlową BTC/USDT – warta 3,5 miliona dolarów.
OFERTA SPECJALNA (sponsorowana)

Binance Free $100 (Exclusive): Użyj tego linku aby się zarejestrować i otrzymać 100$ gratis i 10% zniżki na Binance Futures w pierwszym miesiącu. (terminy).

Oferta specjalna PrimeXBT: Skorzystaj z tego linku aby się zarejestrować i wpisz kod POTATO50, aby otrzymać do 7000$ na swoje depozyty.


Źródło artykułu